بیماریهای شایع پاییزی سلامت دانش آموزان را تهدید می کند

۱۳۸۶/۰۷/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7723
بیماریهای شایع پاییزی سلامت دانش آموزان را تهدید می کند

محسن زهرایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آغاز سال تحصیلی و حضور دانش ‌آموزان در کلاسهای درس، نسبت به بروز بیماریهای شایع در فصل پاییز، هشدار داد.

وی تصریح کرد: میکروب‌ ها، در فضاهای بسته و شلوغ، بهتر منتقل می شود و این عامل باعث بروز بیماریهای تنفسی در بین دانش آموزان می گردد.

وی گفت: معمولا ویروس ‌ها و میکروباکتری ‌ها، به شکل حصبه، سردرد، گلودرد و آب ریزش بینی ظاهر می شود که این علائم رایج در سرماخوردگی است.

رئیس اداره بیماریهای منتقله از آب و مواد غذایی وزارت بهداشت ادامه داد: ویروس ها از طریق عطسه، صحبت و حتی دست دادن، در هوا منتشر می ‌شود و می ‌تواند افراد سالم را آلوده کند.

زهرایی، از سینوزیت به عنوان بیماری شایع در فصل پاییز یاد کرد و افزود: نوع دیگری از عفونت‌ های تنفسی، آنفلوآنزا است که با تب و دردهای عضلانی شدید همراه است و به آن سرماخوردگی حاد عفونی می گوییم.

وی با اشاره به اینکه آنفلوآنزا با تب و لرز شدید همراه است و از یک سرماخوردگی ساده به سرماخوردگی حاد تبدیل می ‌شود، گفت: معمولا در ماههای آبان و آذر، احتمال ابتلا ‌فرد به ‌آنفلوآنزا بسیار زیاد است و والدین‌ باید مراقب فرزندان خود باشند که ‌در مدارس، با دانش آموزان مبتلا به بیماری مواجه نشوند.

رئیس اداره بیماریهای منتقله از آب و مواد غذایی وزارت بهداشت، در عین حال نسبت به مصرف خودسرانه هر گونه قرص و شربت و آنتی بیوتیک ها، از سوی بیماران، هشدار داد و افزود: مصرف دارو حتما باید زیر نظر پزشک باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37026s, 18q