محققان دریافتند:

بد خوابی علامت اولیه ابتلا به آلزایمر

۱۳۹۲/۰۴/۱۵ - ۱۱:۲۷ - کد خبر: 77383
بد خوابی علامت اولیه ابتلا به آلزایمر
سلامت نیوز:محققان می گویند مشکلات مربوط به خواب می توانند علامت های اولیه ی آلزایمر باشند. انبوه پروتئین هایی که پلاک نامیده می شوند و در مغز وجود دارند مسبب آلزایمر پنداشته می شوند.

به گزارش سلامت نیوز آزمایشات نشان داد که زمانی که برای اولین بار پلاک شروع به رشد کرد، موش ها دچار اختلال در خواب شدند. در این بیماری بیمار تا مدت ها پس از گسترش بیماری مشکلات مربوط به حافظه از خود نشان نمی دهد اما زمانی که شروع به بروز این مشکلات می کند دیگر درمان بسیار سخت و حتی ناممکن است.

به همین دلیل است که محققان تلاش می کنند سال ها قبل از بروز بیماری، آن را از روی علامت های اولیه اش تشخیص دهند.

به گزارش سلامت نیوز آزمایشاتی که در دانشگاه واشنگتن صورت گرفت نشان داد که موش در طول هر ساعت چهل دقیقه می خوابد که به محض اینکه پلاک های مغز شکل گرفتند این چهل دقیقه به سی دقیقه کاهش یافت.

اگر این اتفاق در مورد انسان هم بیفتد، بنابراین از روی اختلالات خواب تشخیص بیماری آلزایمر راحت تر می شود و زمان بیشتری برای درمان باقی می ماند. اگر چه گاهی تمام نمونه های یافت شده در مورد موش ها قابلیت کاربرد در مورد انسان را ندارند، به همین دلیل است که دکتر جانسون از موسسه ی تحقیقاتی خیریه ی اروپا به تحقیقات بیشتر در مورد انسان ها فرا خوانده است تا مشخص شود که آیا واقعا رابطه ای بین اختلالات خواب و بیماری آلزایمر وجود دارد.

این پزشک می گوید قبلا آزمایشاتی صورت گرفته است که نشان دهنده ی ارتباط بین کاهش الگوی خواب و کاهش قدرت فکر کردن می باشد.

بنابراین این نتایج ممکن است ما را به ارتباط بین الگوی خواب و آلزایمر نیز رهنمون شوند. اگر ارتباط بین این ها ثابت شود، برای پزشکان تشخیص بیماران در معرض آلزایمر و درمان آن ها راحت تر خواهد بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.39463s, 18q