مراقب اختلال افسردگي فصلي باشيد

۱۳۸۶/۰۷/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7741
مراقب اختلال افسردگي فصلي باشيد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر آنجلوس هالاريس، رييس دپارتمان علوم روان پزشكي و رفتاري در نظام بهداشتي دانشگاه لويولا در آمريكا خاطرنشان كرد: متخصصان بر اين باورند كه علت بروز اختلال SAD ، برهم خوردن تعادل شيميايي در مغز است كه اين عدم تعادل در نتيجه كمبود نور مناسب در روزهاي كوتاه زمستان و عموما تاريك‌تر شدن هوا بروز مي‌كند.

انجمن روانپزشكي آمريكا در آماري اعلام كرده است كه تقريبا 10 تا 20 درصد از آمريكايي‌ها به نوع خفيفي از اين اختلال بيمار گونه مبتلا مي‌شوند.

برخي افراد به لحاظ ژنتيكي مستعد ابتلا به اين اختلال هستند كه البته در زنان به مراتب بيشتر از مردان است و به نظر مي‌رسد كه از سال‌هاي نوجواني آغاز مي‌شود.


براي كاهش خطر بروز اين اختلال، مي‌توانيد اقداماتي را انجام دهيد. براي مثال، حتي‌المقدور در روزهاي زمستان حتي در روزهاي ابري از منزل خارج شده و روزي يك ساعت چشمهايتان را در معرض نور طبيعي قرار دهيد. اگر در خانه هستيد پرده‌ها را كنار بزنيد تا نور طبيعي روز وارد منزل شود.

هالاريس افزود: اگر به SAD مبتلا هستيد، مي‌توانيد از روش هاي موثر درمان از جمله نور درماني، داروهاي ضد افسردگي و يا روان درماني استفاده كنيد. آخرين روش درمان نيز استفاده از سربندي، حاوي نورهاي نصب شده است كه نور را در داخل يا خارج از ساختمان وارد شبكيه چشم مي‌كند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.72358s, 18q