"پرخوری" عامل اصلی چاقی ایرانیان نیست

۱۳۹۲/۰۴/۱۶ - ۱۵:۳۵ - کد خبر: 77498

سلامت نیوز : یک مشاور تغذیه و رژیم درمانی، بدخوری، استرس و عوامل تاثیرگذار ژنتیکی را از عوامل اصلی چاقی در ایرانیان معرفی کرد.

برلیانت بزرگمهر در گفت‌وگو با (ایسنا)، گفت: بیش از پرخوری، تغذیه نامناسب، استرس و عوامل ژنتیکی موجب چاقی موضعی در افراد می‌شود.

وی افزود: مصرف مواد غذایی پرکالری با چربی و قند فراوان، همچنین نمک‌ها که کالری بالایی ندارد اما باعث ایجاد تورم در سلول‌های اندام بدن شده و ایجاد چاقی می‌کند.

بزرگمهر، تجمع چربی در اطراف شکم را با عنوان چاقی نوع مردانه معرفی کرد و گفت: البته این نوع چاقی با عنوان چاقی نوع مردانه مطرح می‌شود اما زنان نیز به این نوع چاقی مبتلا می‌شوند.

یک مشاور تغذیه و رژیم درمانی، فرهنگ‌سازی را در بهبود الگوی تغذیه جامعه مصرف موثر دانست و افزود: آگاهی در مورد تغذیه صحیح از طریق خانواده‌ها، معلمین در مدارس و رسانه‌های گروهی به مردم باید ارائه شود و تبلیغات غلط برای خوراکی‌های ناسالم حذف شود.

بزرگمهر در ادامه گفت: برای از بین بردن چاقی علاوه بر کاهش وزن باید به کاهش سایز بدن نیز توجه شود و رژیم غذایی صحیح نیز زیر نظر رژیم‌شناس متخصص در کنار ورزش‌های مناسب استفاده شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.35842s, 18q