ایجاد رشته تخصصی پزشک خانواده تصویب شد

۱۳۹۲/۰۴/۱۶ - ۱۶:۴۷ - کد خبر: 77520

سلامت نیوز : بهرام عین اللهی صبح امروز در هفتاد و هشتمین نشست شورای آموزش پزشکی تخصصی گفت: برنامه آموزش تخصصی پزشک خانواده از سیاستهای اصلی وزارت بهداشت است و در مورد ضرورت آن در شورای آموزش پزشکی و تخصصی بحث شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی ادامه داد: طبق آخرین مصوبات قرار شده شرایطی مهیا شود تا متخصصان پزشک خانواده در تمام دانشگاههای علوم پزشکی که متقاضی هستند اجرا شود.

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: باید چهارچوب برنامه پزشک خانواده به صورت تخصصی تدوین شود. به همین دلیل کارگروهی از 5 دانشگاه علوم پزشکی تیپ یک و 3 دانشگاه علوم پزشکی تیپ دو تشکیل می شود تا پایان این نشست بتوان ضمن تصویب و ایجاد رشته تخصصی پزشک خانواده، چگونگی ارائه این تخصص در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مورد بررسی این کارگروه قرار گیرد.

وی افزود: با تشکیل این کارگروه و بررسی علمی،پزشکان خانواده می‌توانند در طول دوره خود هم خدمت کنند و هم به تحصیل خود بپردازند.

عین اللهی گفت: همچنین در این کارگروه در خصوص تعیین تکلیف دوره‌های Mph پزشک خانواده و چگونگی تهیه چهارچوب(کریکلوم) تخصص پزشک خانواده بحث خواهد شد.

در هفتاد و هشتمین نشست شورای آموزش پزشکی تخصصی که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد همچنین افزایش دوره جراحی عمومی از 4 به 5 سال مطرح شد که مورد موافقت روسای دانشگاههای علوم پزشکی قرار نگرفت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.62741s, 18q