کمبود شربت تریاک و متادون برطرف شد

۱۳۹۲/۰۴/۱۷ - ۱۷:۱۴ - کد خبر: 77602

سلامت نیوز : مصطفی محمدنجار در حاشیه افتتاح مرکز درمان و نگهداری اخوان در ملارد گفت: مشکل کمبود شربت تریاک و متادون رفع شده و این ماده مخدر به اندازه کافی در اختیار شرکت سازنده قرار گرفته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی ادامه داد: مشکلی که برای این داروها پیش آمده یک مشکل مدیریتی بوده است و با همکاری دادستانی رفع شده است.

وی در مورد مرکز درمانی اخوان گفت: این مرکز مشکل امنیتی ندارد و همه مسائل در قانون طراحی شده است. همچنین امروز بودجه راه‌اندازی فاز 3 و 4 این مرکز نیز تصویب شد.

وزیر کشور گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر باید 30 دستگاه متولی را به صورت هماهنگ راهبری کند تا مبارزه جامع با اعتیاد انجام گیرد.

محمد نجار با اشاره به اینکه برنامه‌های فرهنگی، مقابله‌ای و درمانی در حوزه اعتیاد وجود دارد، گفت: دستگاه‌های مقابله‌ای مانند نیروهای انتظامی و امنیتی اقدامات خوبی را در این زمینه انجام داده‌اند.

وزیر کشور گفت: 30 درصد کشفیات مواد مخدر دنیا در کشور ما انجام شده و در واقع هزینه غرب را نیز در حوزه مقابله ما داریم پرداخت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در حوزه پیشگیری باید از آموزش و پرورش و رسانه ملی استفاده شود و تولیدات فرهنگی به سمتی برود که خانواده و جوانان را تحت پوشش قرار بدهد.

محمدنجار با اشاره به اینکه در حوزه آگاه‌سازی اقدامات خوبی انجام شده گفت: در بخش درمان مراکز ماده 15 که داوطلبانه معتادان را درمان می‌کند، باید گسترش یابد و مراکز ماده 16 که نگهداری معتادان متجاهر را برعهده دارد و همچنین مراکز ماده 42 که در دست سازمان زندان‌هاست باید دنبال شود.

وزیر کشور با بیان اینکه استانداران در حوزه مواد مخدر به میدان آمده‌اند، گفت: ساماندهی کمپ‌ها و مراکز درمان اعتیاد آغاز شده و مراکز غیر مجاز باید خود را با قانون وفق دهند و در غیر این صورت پلمپ می‌شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.29924s, 18q