بازی های مفید برای کودک نوپا

۱۳۹۲/۰۴/۱۸ - ۰۶:۳۸ - کد خبر: 77643
سلامت نیوز : کودک نوپا، پرجنب و جوش است و علاقه زیادی به بازی کردن دارد. به نقل از سایت «Prevention»، فعال بودن به تقویت قدرت فیزیکی، عاطفی و شناختی کودک کمک خواهد کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان ؛ کودک با شنیدن، بوکردن، دیدن و حس کردن اشیای اطراف خود می تواند به آسانی با دنیای بیرون ارتباط برقرار کند. برای این که کودک شما با محیط اطراف ارتباط مناسبی برقرار کند، به نکات زیر توجه کنید.

* برنامه غذایی سالم: غذای سالم در حفظ سلامت جسمی، ذهنی و فعال بودن کودک نقش موثری دارد.

* بازی در خارج از منزل: به کودک خود اجازه دهید که هیجان بازی در فضای باز را تجربه کند. با کشف دنیای بیرون، کودک فعال تر می شود.

* برقراری ارتباط: صحبت کردن مداوم با کودک، راه موثری برای فعال نگه داشتن وی است. آن ها به صدای شما واکنش نشان می دهند.

 * بازی های خلاق: به کودکان اسباب بازی هایی بدهید که استعداد و خلاقیت آنان را شکوفا کند.

 * برای آن ها کتاب بخوانید: کتاب هایی با عکس های جالب تهیه کنید و برای کودکانتان بخوانید کتاب های عکس دار کودک را به خود جذب و او را سرگرم می کند.

 * شعر و آهنگ: هنگامی که حس می کنید، کودک بی حوصله است، برایش شعر بخوانید. کودک علاقه  زیادی به تقلید کردن دارد. بنابراین کلمات و حرکت های شما را تقلید خواهد کرد.

* بازی با دیگران: برای فعال نگه داشتن کودک، بگذارید با اطرافیان از جمله بچه های فامیل یا دوست بازی کند تا علاوه بر سر گرم شدن، ارتباط اجتماعی وی نیز تقویت شود.

* واکنش مثبت: کودک شما در سنی نیست که کار درست و نادرست را تشخیص دهد. بنابراین در مقابل کارهایی که می کند، واکنش های مثبت نشان دهید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11905s, 18q