چه نوع عینک‌ هایی مناسب‌ترند؟

۱۳۹۲/۰۴/۱۹ - ۱۵:۱۰ - کد خبر: 77776
چه نوع عینک‌ هایی مناسب‌ترند؟

سلامت نیوز : یک فوق تخصص چشم عینک‌هایی را که اندازه و رنگ آن متناسب با موقعیت افراد باشد مناسب‌ترین عینک برای آنها عنوان کرد.

دکتر مسعود سهیلیان در گفت‌وگو با (ایسنا)، گفت: افرادی که بیشتر در معرض اشعه ماورای بنفش (UV) هستند باید از عینک‌های تیره‌تر که درصد جذب نزدیک‌تری به 100 درصد دارند، استفاده کنند.

وی به اهمیت اندازه و فرم فریم‌های عینک‌های آفتابی در ورود اشعه ماورای بنفش (UV) به چشم‌ها اشاره کرد و گفت:‌ کسانی که در محیط باز رفت و آمد دارند باید از فریم های بزرگتری استفاده کنند تا از همه جهات جلوی نور آفتاب را بگیرد اما کسانی که در معرض نور زیاد آفتاب نیستند می‌توانند از فریم کوچک‌تر استفاده کنند.

این فوق تخصص چشم عینک‌های فتوکرومیک را برای افرادی که عینک‌های طبی استفاده می‌کنند را توصیه کرد و افزود: این نوع عینک‌ها با قرار گرفتن در نور خورشید تیره می‌شوند و وقتی از نور آفتاب خارج می‌شوند واکنش معکوس نشان می‌دهند.

سهیلیان در خصوص خطراتی که نور آفتاب برای چشم ایجاد می‌کند، گفت: نور آفتاب به دلیل اشعه ماورای بنفش (UV) تاثیرات مخربی بر لکه زرد شبکیه دارد که احتمال ایجاد آب مروارید، خشکی چشم و کاهش دید را افزایش می‌دهد.

این فوق تخصص چشم افزود: نگاه مستقیم به نور آفتاب منجر به بروز خطر جبران‌ناپذیر سوختن لکه زرد شبکیه (Solar radiation) می‌شود که تاثیرات منفی آن برای همیشه بر چشم افراد خواهد ماند.

وی آسیب تماس مستقیم اشعه ماورای بنفش در طی سال‌های طولانی را شدید دانست و گفت: بروز آب مروارید و کدورت عدسی از جمله این عوارض است که کم‌بینایی غیرقابل بازگشت افراد در سنین پیری را به دنبال دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.21188s, 18q