افراد ديابتي در معرض شديد پوسيدگي دندان هستند

۱۳۸۶/۰۷/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7785
افراد ديابتي در معرض شديد پوسيدگي دندان هستند
دكتر سعيد محمدي راد، متخصص دندانپزشكي و ارتودنسي به باشگاه خبرنگاران گفت : در افراد ديابتي وجود قند بيش از اندازه در بزاق اين افراد باعث افزايش رشد باكتري شده و به ميناي دندان صدمه مي‌زند، در نتيجه پوسيدگي بيشتري رخ مي‌دهد، چند بار مسواك زدن در روز با خمير دندان‌هاي فلورايد و نخ كشيدن بين دندان‌ها به برداشته شدن عامل پوسيدگي كمك مي‌كند.
وي ادامه داد: بزاق باعث شسته شدن سطح دندان‌ها و مرطوب ماندن دهان مي‌شود، خشكي دهان در افراد ديابتي زياد ديده مي‌شود، خشكي دهان و بزاق كم باعث ملتهب و دردناك شدن دهان شده كه اين حالت احتمال پوسيدگي و بيماري‌هاي لثه را افزايش مي‌دهد.
دکتر محمدي ادامه داد: عفونت‌هاي قارچي در افراد مبتلا به ديابت به ويژه افرادي كه دندان مصنوعي دارند شايع است و دندانپزشكان مي‌توانند با تجويز داروهاي ضد قارچ مشكل را حل كنند.
وي گفت: احتمال عفونت در بيماران مبتلا به ديابت بالا است، اين افراد اگر نياز به جراحي دندانهايشان داشتند، دندانپزشك مربوطه به اين افراد آنتي بيوتيك تجويز مي‌كند تا خطر عفونت را كم كند، در ضمن قبل، حين و بعد از عمل بايد قند خون اين افراد در كنترل باشد تا در مراحل التيام زخم مشكلي پيش نيايد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.73291s, 18q