یادگیری کودکان با خوردن امگا3 بهبود می‌یابد

۱۳۹۲/۰۴/۲۱ - ۱۰:۳۳ - کد خبر: 77874
سلامت نیوز: تحقیقات جدید در انگلیس نشان داد که مصرف مقدار زیاد امگا3 و روغن ماهی برای بهتر کردن یادگیری و حافظه کودکان مفید است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محققان انگلیسی دریافتند که مصرف مقدار زیاد امگا 3 و روغن ماهی برای بهتر کردن یادگیری و حافظه کودکان مفید است.

به گزارش یو‌پی‌آی ، محققان دانشگاه آکسفورد در انگلستان گفتند که این یافته‌ها نشان داد افزایش مصرف امگا 3 در رژیم‌غذایی ممکن است برای کودکان سالم بین سنین 7 تا 9 سال که عملکرد ضعیفی در مدرسه داشتند، سودمند بوده است.

این تحقیقات روی 493 کودک سالم بین سنین 7 تا 9 سال از مدارس دولتی در «آکسفوردشایر» در خصوص مهارت‌های خواندن و نوشتن اما با تواناهایی‌های مختلف در محدوده نرمال، انجام‌ گرفت.

نتایج تحقیقات نشان داد که غلظت‌های پایین‌تر از DHA (اسید دوکوزاهگزانوییک) با توانایی‌های ضعیف خواندن و عملکرد حافظه در ارتباط بود.

مهم‌‌ترین اسیدهای چرب امگا -3 شامل اسید آلفالینولنیک، اسید ایکوزاپنتانوئیک (EPA)، اسید دکوزاپنتانوئیک (DPA) و اسید دوکوزاهگزانوئیک (DHA) است.
محققان از والدین هر کودک در مورد خود و یا رژیم غذایی کودک آنها پرسیدند و متوجه شدند که 88.2 درصد از کودکان کمتر از دو بار در هفته ماهی نمی‌خورند و 9 درصد آنها  اصلا ماهی نخوردند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.32834s, 18q