دوقلوها مانند هم لباس بپوشند یا متفاوت؟

۱۳۹۲/۰۴/۲۱ - ۱۱:۳۲ - کد خبر: 77893
دوقلوها مانند هم لباس بپوشند یا متفاوت؟
سلامت نیوز: با وجود اختلاف نظرهای جزئی در ذهن تمام افراد جا افتاده است که دوقلوهای یکسان باید همانند هم لباس بپوشند اما واقعیت امر خلاف این عقیده را اثبات می کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ خیلی از روان شناسان معتقدند والدینی  که لباس های متفاوت بر تن فرزندان دوقلوی خود می کنند بر شخصیت های فردی و تفاوت آن ها تاثیر دارند.

بسیاری از نوزادان دوقلو علاقه دارند تا مانند هم لباس بپوشند اما والدین باید به این نکته توجه کنند که لباس پوشیدن یکسان سبب شکل گیری شخصیتی یکسان در فرزندانشان می شود.

البته بسیاری از خانواده ها به دلیلی آن که وقت کمری را برای فرزندان خود صرف می کنند سعی می کنند تا همانند هم برای کودکانشان لباس خریداری کنند در این شکی نیست که لباس پوشیدن هماهنگی دوقلوها سبب جذاب تر شدن آن ها می شود اما ادامه ی این روند باعث می شود تا شخصیت آن ها مانند هم شود و در انجام کارهایشان از یکدیگر تقلید کنند و الگو بگیرند.

دوقلوها باید بدانند آن ها مکمل هم هستند و اثر هر کدام از آن ها رفتار ناپسندی داشت دیگری به او یاد بدهد و رفتار او را اصلاح کند.
روان شناسان به والدین توصیه می کنند :سعی کنید با گذاشتن وقت برای فرزندان دوقلوی خود و با پوشاندن متفاوت لباس ها گاهی آن ها را تا حدودی از هم متمایز کنید البته این کار همیشه لازم نیست و والدین با تربیت اصولی هم می توانند شخصیت دوقلوهایشان را از هم متمایز کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.67267s, 18q