ايراني‌ها نسبت به كشورهاي اروپايي زودتر به بلوغ مي‌رسند

۱۳۸۶/۰۷/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7794
ايراني‌ها نسبت به كشورهاي اروپايي زودتر به بلوغ مي‌رسند

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازايسنا، دكتر علي رباني در نشست خبري نوزدهمين همايش بين المللي بيماري كودكان با بيان اين مطلب افزود: هدف از اين كنگره، ارتقاي سلامت و بهداشت كودكان جامعه است.

وي با بيان اين كه 50 تا 60 نفر از شركت كنندگان خارج از كشور در اين همايش حضور خواهند داشت، اظهار كرد: اين كشورها عبارتند از، انگلستان، آمريكا، هلند، فرانسه، اسپانيا، ايتاليا، عراق، بحرين، امارات، هند، تاجيكستان، سوريه، مجارستان.


دكتررباني تصريح كرد: علاوه بر اين همايش، پنجمين گردهمايي پرستاري در طب كودكان نيز در جهت تعامل و ارتقاي سطح درمان و خدمات به كودكان برگزار مي‌شود.

وي يادآور شد: تعداد 190مقاله به صورت سخنراني، 110 مقاله به صورت پوستر و تعدادي كارگاه، طي 5 روز همايش ارائه خواهد شد.

رباني با بيان اين كه پيشگيري از بيماريهاي غيرواگير به خصوص غربالگري pku و بيماري‌هاي ارثي از مهمترين محورهاي مورد بحث اين همايش هستند، اذعان داشت: بحث ايدز در كودكان، واكسيناسيون، آبله مرغان، داروي جديد IVIG ، خطاهاي پزشكي از جمله محورهاي مورد بحث هستند.

وي خاطرنشان كرد: طبق تحقيقات صورت گرفته بر روي 4 هزار دختر تهراني بين 6 تا 18 سال، بين وزن و شروع بلوغ اين افراد رابطه مستقيم برقرار است. به طوري كه هرچه وزن اين افراد بيشتر باشد زودتر به بلوغ مي‌رسند، در نتيجه اين بلوغ زودرس باعث كوتاهي قد در اين افراد خواهد شد. بنابراين والدين نبايد اصرار به افزايش وزن به خصوص در دختران داشته باشند.

وي با بيان اين كه وزن يكي از معيارهاي مهم بلوغ به شمار مي‌رود، اذعان داشت: كودكان ايراني زودتر از كشورهاي اروپايي به بلوغ مي‌رسند.

رباني با ابراز تاسف از عدم سرمايه گذاري كافي دولت در زمينه پزشكي و سلامت گفت: هزينه سلامت در مقايسه با كشورهاي ديگر، بسيار كم بوده و نيازمند بازنگري است. همچنين سيستم بهداشت و درمان در ايران در مقايسه با بخش خصوصي بسيار ضعيف است.

وي افزود: بهترين متخصصان در مركز طبي كودكان مشغول خدمت هستند، اما تجهيزات آنها اندك است. همچنين مهمترين كمبود در طرح‌هاي NICU با توجه به زاد و ولد زياد در كشور وجود دارد.

رباني در پايان از راه‌اندازي ICU مجهز در مركز طبي كودكان از محل كمكهاي مردمي و خيرين خبر داد و افزود: همچنين در ساختمان جديد مركز طبي كودكان 20 تخت PICU پيش بيني شده است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21327s, 18q