ایجاد معاونت پرستاری طبق قانون و مصوبه هیات دولت / موافقت وزارت بهداشت با ایجاد این معاونت

۱۳۹۲/۰۴/۲۲ - ۱۶:۴۴ - کد خبر: 78004
سلامت نیوز : دبیرکل خانه پرستار و عضو شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به تشکیل معاونت پرستاری، گفت: این معاونت طبق قانون و مصوبه هیات دولت تشکیل شد.

محمد شریفی مقدم در گفت وگو با پانا، درخصوص مخالفت وزیر بهداشت با ایجاد معاونت پرستاری، گفت: در حال حاضر معاونت پرستاری تشکیل شده و چارت اداری آن نیز ابلاغ شده است، البته وزیر بهداشت پیش از این در جلسه هیات دولت با تشکیل معاونت پرستاری موافق نبود اما در کل زمانی که مصوبه آن به تصویب هیات دولت رسید با ایجاد آن موافقت شد و در فرصت کوتاهی چارت آن ابلاغ شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه معاونت پرستاری را وزیر بهداشت ایجاد نکرد، بلکه این اقدام با دستور مستقیم رئیس ‌جمهور انجام شد، یادآور شد: از زمانی که مصوبه ای در هیات دولت به تصویب می رسد و ابلاغ می شود لازم الاجراست.
شریفی مقدم در ادامه با بیان اینکه این معاونت تا قبل از سال 88 در قالب یک اداره فعالیت می‌ کرد و جایگاه و سطحش در معاونت درمان مشخص نبود، تصریح کرد: در سال 88 مشاور امور پرستاری وزارت بهداشت منصوب شد و به جای این اداره، رسیدگی به امور پرستاران را به عهده گرفت و در نهایت در سال 89 نیز قائم مقام وزیر بهداشت در امور پرستاری منصوب شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.57935s, 18q