راه حل مشکلات دارویی/ فعالیت شرکتهای دارویی باید شفاف سازی شود

۱۳۹۲/۰۴/۲۳ - ۱۶:۲۲ - کد خبر: 78115
سلامت نیوز : عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، علت اصلی کمبود دارو را وابستگی صنعت داروسازی ایران به مواد اولیه خارجی دانست و افزود: با شفاف سازی فعالیتهای شرکتهای دارویی و رسیدگی هوشمندانه مسئولین و بازرسین مربوط به امور واردات و توزیع دارو، مشکلات دارویی به راحتی قابل حل خواهد بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ احمد آریایی نژاد با تاکید بر اینکه مافیای دارو نیز از عوامل مهم کمبود دارو محسوب می شوند، گفت: مسئو لان امر باید داروهای موجود در گمرک، شرکت های دارویی و داروخانه ها را مورد بررسی قرار داده و فورا به ترخیص داروهای مورد نیاز و ضروری بیماران اقدام نمایند.

وی، راه رهایی از مشکلات دارویی را نظارت بر واردات دارو و توزیع مناسب دارو دانست و گفت: احتکار، دپوی دارو و تحت فشار قرار دادن بیماران و خانواده های نیازمند به دارو، بر خلاف اخلاق انسانی و اسلامی است.

آریایی نژاد تصریح کرد: شرکتهای دارویی باید اولویت خود را خدمت رسانی به مردم و کسب سود منصفانه در نظر گرفته و مسائل اقصادی را بر مشکلات دارویی هموطنان خود برتری ندهند.

وی بر وظیفه مجلس به عنوان یکی از نهادهای مسئول تهیه داروی مورد نیاز بیماران تاکید کرد و گفت: وظیفه مجلس شورای اسلامی و دولتمردان است که مسئولان امر را فراخوانده و از آنها در مورد عملکردشان توضیح بخواهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مشارکت عمومی در راستای حل مشکلات دارویی و درمانی کشور را ضروری دانست  و خاطر نشان کرد: در حال حاضر که کشور برای تامین نیازهای دارویی بیماران با مشکلات عدیده ای روبرو است لذا می طلبد تا هموطنان ما با داشتن  روحیه شکیبایی و سعه صدر در برابر مشکلات پیش آمده تحمل کرده تا بتوان راهکار منطقی و اساسی اندیشید و این در حالی است که افراد مسئول و به ویژه وزارت بهداشت باید نسبت به کوتاهی های انجام شده در قبال وظایف و مسئولیتهای خود پاسخ گو باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13982s, 19q