وضعیت دریاچه ارومیه بحرانی است/ رودخانه ارس هیچ وقت به دریاچه ارومیه نمی‌رسد

۱۳۹۲/۰۴/۲۴ - ۱۱:۳۷ - کد خبر: 78149
وضعیت دریاچه ارومیه بحرانی است/ رودخانه ارس هیچ وقت به دریاچه ارومیه نمی‌رسد
سلامت نیوز : نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه وضعیت دریاچه ارومیه بحرانی است، گفت: وزارت نیرو به تعهدات خود در قبال احیای این دریاچه عمل نکرده است.

نادر قاضی پور در گفت وگو با پانا، با بیان این مطلب اظهار کرد: دریاچه ارومیه در معرض خشکی قرار دارد و اگر بی ‌توجهی نسبت به وضعیت دریاچه ارومیه ادامه پیدا کند وضعیت بحرانی تر می شود.

 نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از بی ‌توجهی مسئولان نسبت به خشک شدن دریاچه ارومیه، تصریح کرد: متاسفانه کسی به فکر نجات دریاچه ارومیه نیست و با توجه به اینکه بودجه ای نیز برای احیای این دریاچه اختصاص پیدا نمی کند، لذا تلاش‌ ها برای رسیدگی به وضعیت نامطلوب دریاچه ارومیه بی‌ اثر است.
 
وی ادامه داد: متاسفانه وزارت نیرو به تعهدات خود در قبال دریاچه ارومیه عمل نکرده است و ما باید منتظر خشک شدن این دریاچه باشیم و این ظلمی که نسبت به دریاچه ارومیه رخ داده، فراموش نشدنی است.

 نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه استانداری آذربایجان غربی دارد به دریاچه ارومیه خیانت می کند، تصریح کرد: مهم ترین علت پروژه انتقال آب رودخانه ارس به دریاچه ارومیه، برون رفت از بحران خشکی این دریاچه است، اما متاسفانه مثل اینکه استانداری تصمیمی برای کمک به دریاچه ندارد و فقط می خواهد در پوشش این پروژه از دولت اعتبار بگیرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه آب رودخانه ارس هیچ وقت به دریاچه ارومیه نمی رسد، گفت: انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه فقط پوششی برای گرفتن اعتبار است و در اصل این آب به شهرستان های شبستر و صوفیان می رسد.
نادر قاضی پور یادآور شد: از مدتی قبل قرار بوده که آب رودخانه ارس را با اعتباری بالغ بر25 میلیارد ریال به دریاچه ارومیه بیاورند اما متاسفانه تا الان صورت نگرفته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.4228s, 18q