۴ نکته که اقتصاد خانواده را متحول می کند

۱۳۹۲/۰۴/۲۴ - ۱۲:۰۰ - کد خبر: 78152
سلامت نیوز : اگر بخواهیم رو راست باشیم باید بگوییم برخی دختران جوان آرزو دارند آن شاهزاده اسب سواری که به خواستگاری شان می آید پولدار باشد؛ اما خب خیلی هایشان هم می دانند که پول ضامن خوشبختی شان نیست پس ترجیح می دهند با یک مرد با شخصیت تر ازدواج کنند ولی همیشه در ته ذهن شان آرزوی یک زندگی مرفه و بدون دغدغه وجود دارد؛ ما می خواهیم به شما بگوییم اگر شوهرتان پولدار نیست اصلا مهم نیست چون شما می توانید به او کمک کنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان ؛ نقش خود را دست کم نگیرید، می توانید با یک مدیریت خوب وضعیت اقتصادی خانواده را متحول کنید به خصوص در این روزها که با هزینه های سرسام آور، کمتر خانواده ای قدرت پس انداز را دارد و ذخیره یک پس انداز امن و مطمئن بدون استفاده از مراکز مالی کمی بعید و در حالت خوش بینانه زمان بر به نظر می رسد پس شما باید با مدیریت درست هزینه های زندگی همه چیز را متحول کنید.

قرار پولدارشدن بگذارید

زندگی ایده آل نوشت: همه ما طرز تفکر خاصی درباره پول و پولدار شدن داریم و همین تفکر به صورت ناخودآگاه در زندگی دنبال می شود. این نوع طرز تفکر، می تواند شما را به پول نزدیک تر یا از آن دورتر کند.پس انداز پول کار دشواری است؛ اما نباید با این طرز تفکر غلط برای خود محدودیت ایجاد کنید؛ بنابراین اگر در زندگی خود به دنبال موفقیت هستید، نحوه تفکر خود روی پول و افراد پولدار را تغییر دهید و سعی کنید به همراه همسرتان برنامه ای عملی برای رسیدن به آن تنظیم کنید.

از فروشگاه های بزرگ خرید نکنید

یک پیشنهاد این است که از فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای خرید نکنید، چون وقتی پا به چنین فروشگاه هایی می گذارید در آن جا هر چه هست جارو می کنید و تازه پای صندوق می فهمید چی کار کرده اید و باید چقدر پول دهید، بنابراین اول از همه سعی کنید برای خودتان یک فهرست خرید آماده کنید و تصمیم بگیرید فقط چیزهایی را که در فهرست است بخرید، همچنین اگر مصرف بالایی دارید، می توانید از عمده فروشی ها خرید کنید تا ارزان تر برایتان تمام شود یا حتی می توانید از عمده فروشی مثلا یک کارتن پودر رختشویی بخرید و آن را با مادر یا مادرشوهر خود قسمت کنید و پول آن را نصف بپردازید.

پول خردهای ارزشمند

معمولا اگر در جیب مردها پول خرد وجود داشته باشد همه را بیهوده خرج می کنند بدون این که هیچ یک از احتیاجات خانه را برآورده کرده باشند؛ شما می توانید با شوهرتان قرار بگذارید که همه این پول ها را جمع کنید تا در آخر هر ماه یک پول حساب نشده برای پس انداز به وجود بیاید مثلا می توانید یک قلک بخرید و هر چه پول خرد است در آن بریزید و البته باید شما پول خردهای شوهرتان را هم بگیرید چون به احتمال زیاد او فراموش خواهد کرد که پول خردهایش را در قلک بیندازد. با این کار دیگر با پول خردها هله هوله هم نمی خرید که چاق شوید و سلامت تان به خطر بیفتد.

تخصص شوهر شما چیست؟

با چند سال زندگی با شوهرتان آنقدر شناخت از او به دست می آورید که بفهمید در چه زمینه ای بیشتر تخصص دارد و استعدادش در چیست؟ شما به عنوان فردی که او را از بیرون می بینید باید بکوشید جنبه های مثبت او را تقویت ،موارد ضعیف را در اولین فرصت ممکن شناسایی و به اصلاح آنها کمک کنید تا بتواند در بهترین حرفه ای که می تواند فعالیت و درآمد بیشتری کسب کند، همچنین باید به او کمک کنید برای خود نقشه ای برای تبدیل شدن به فردی برجسته در حرفه خود بسازد تا هم شما و هم خودش بتوانید رشدش را در کار ارزیابی کنید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54432s, 18q