چگونه با یک بیمار روانی برخورد کنیم؟

نکاتی که به بیماران روانی نباید گفت

۱۳۹۲/۰۴/۲۴ - ۱۳:۰۱ - کد خبر: 78166
نکاتی که به بیماران روانی نباید گفت
سلامت نیوز : سلامت جسمی و روانی افراد اهمیت فراوانی دارد اما در این میان توجه به بیماران روانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، در این راستا برخورد اطرافیان ،خانواده و کادر درمانی در بهبودی بیماران روانی تاثیر بسزایی دارد .در این مطلب شما را با نکاتی ظریف در مورد بیماری های رونی آشنا میکنیم.

1-خودتان را مشغول کنید و ذهنتان را منحرف کنید
وقتی فرد بیماری روانی قابل توجهی دارد ، با کار کردن حواس فرد پرت خواهد شد ، اما باید توجه داشته باشیم که نادیده گرفتن موضوع باعث از بین رفتن بیماری نمی شود و آن را از بین نمی برد .

2- آیا شما می خواهید که بهتر شوید
این آزار دهنده ترین چیزی است که به یک بیمار می توان گفت ، زیرا این مفهوم را می رساند که فرد هیچ علاقه ای به سلامتی خود ندارد وتلاشی هم در جهت بهبودی خود نمی کند .

3-عقاید تان را تغییر دهید
هرچند تغییر در عقاید می تواند مفید باشد اما تغییر در عقاید نمی تواند در درمان بیماری هایی مثل اختلال بیش فعالی ، اختلال استرس پس از آسیب ، اختلال دو قطبی و یا اسکیزوفرنی مفید باشد . تغییر عقیده یک نفر کار آسانی نیست .

برای یک فرد که عملکرد بالایی دارد تغییر نگرش کار بسیار دشواری است چه برسد به کسی که بیماری روانی طاقت فرسایی دارد.

4-توقف بر تمرکز بر چیزهای بد و فقط به شروع به زندگی فکر کنید
یکی از رایج ترین اشتباهات این است که به فرد بگویید از تمرکز کردن بر خود ، بر چیزهای بد ، بر گذشته خودداری کنند و فقط به شروع زندگی فکر کنند .
چرا نباید چنین چیزی بگوییم ؟
این می تواند موجب بدتر شدن احساس بد نسبت به خود بشود ، کشف این واقعیت که آنها نمی توانند کاری را انجام دهند ، علامت دیگری برای شکست آنهاست .

5-تو همه چیز داری پس باید خوب شوی
گاهی افراد همه چیزهای مورد نیاز برای بهبودی را در دسترس ندارند ،گاهی فقط یک کمک کوچک می تواند کمک زیادی به بهبودی فرد کند .

6-خودت باید ناراحتیت را تمام کنی ، این موضوع برای همه پیش نمی آید
افراد درجه ای از احساسات را تجربه می کنند ، برای مثال گاهی افراد احساس غمگینی می کنند . احساس اضطراب داشتن به معنای داشتن حمله وحشت زدگی نیست .

7-فقط برای آن دعا کنید
نماز برای بسیاری از افراد قدرت زیادی دارد . خود را در مرکزیت قرار دادن و احساس حمایت داشتن از مرکز قدرت بالاتر بسیار می تواند مفید باشد . این توصیه به تنهایی می تواند مشکل را به حداقل برساند . این گونه عقاید باعث می شود که افراد تمایل خود را برای درمان دارویی از دست می دهند یا به طور کلی تمایلی برای هر گونه درمانی ندارند .

چشم پوشی از بسیاری از درمان های پزشکی و روانی اثبات شده و حتی باعث می شود که افراد احساس می کنند التیام نیافته اند زیرا افراد به درمانها اعتقادی ندارند .

8- چرا نمی توانی کار کنی؟
بدون شک تماشای این که افرادی که توانا هستند اما قادر به کار کردن نیستند بسیار سخت است . اما گفتن این جمله به که تو تنبل هستی به کسی که در حال تلاش است و از بیماری روانی رنج می برد بسیار مضر است .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.6249s, 18q