كمبود شادی و نشاط علل گرایش جوانان به اعتیاد است

۱۳۹۲/۰۴/۲۴ - ۱۳:۲۴ - کد خبر: 78170
سلامت نیوز : عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت:‌ كمبود شادی و تمایل به رفتارهای مهیج در گرایش افراد به مواد مخدر تاثیرگذار است.

"عابد فتاحی" در گفت و گو با ایلنا درباره ی موثر بودن طرح توزیع بسته‌های آموزشی توسط اداره‌ی اعتیاد وزارت بهداشت در آرایشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی برای پیشگیری از اعتیاد به مواد محرک، گفت: این اقدام در کاهش مشکلات جوانان به ویژه دختران می‌تواند گام موثری باشد البته آسیب های اجتماعی جوانان از نوع اعتیاد به ویژه در میان دختران و روند رو به رشد آنها با این اقدامات قابل حل نیست و این اقدامات مسكن موقتی است اما قطعا تاثیرات خود را خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه باید به جوانان اجازه داده شود از رنگ های شاد اما متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی استفاده کند، تصریح کرد: متاسفانه به گفته برخی از كارشناسان یكی از علل گرایش جوانان به مواد مخدر، کمبود فضای شادی و تفریح در زندگی است به گونه‌ای كه برای رفع خلاها در زندگی شخصی به مواد مخدر گرایش می‌یابند.

فتاحی درباره توزیع این بسته‌ها در آرایشگاه‌های زنانه، اظهار کرد: این طرح می‌تواند در آگاه سازی جوانان درباره‌ی مواد محرکی که در آرایشگاه‌ها و سالن های ورزشی توزیع می‌شود نقش بسزایی داشته باشد.

وی با بیان اینكه در برخی از آرایشگاه‌های زنانه توزیع مواد مخدر و الكل گزارش شده است، گفت: بی شك توزیع بسته‌های آموزشی در زمینه پیشگیری از اعتیاد علاوه بر آگاه‌سازی جوانان شرایط را برای فعالیت برخی از افراد سودجو در آرایشگاه‌ها را محدود می‌كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.72684s, 18q