سردرد و خستگی حاصل نخوردن وعده سحری

۱۳۹۲/۰۴/۲۴ - ۱۶:۳۳ - کد خبر: 78217
سلامت نیوز : حذف وعده سحری برای سلامت افراد ضرر دارد و با توجه به طولانی بودن زمان روزه‌ داری در فصل تابستان، به همه روزه ‌داران توصیه می ‌شود كه حتماً سحری را در برنامه غذایی خود داشته باشند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ كارشناس آموزش مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی كشور با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به طولانی بودن زمان روزه‌ داری در فصل تابستان كه حدود 14تا 15 ساعت طول می کشد، مصرف غذای مقوی و نوشیدن مایعات در وعده غذایی سحری می ‌تواند انرژی مورد نیاز برای فعالیت روزانه ی روزه‌ داران را تأمین كرده و عوارض ناشی از كمبود مواد غذایی و مایعات را در بدن كاهش دهد.

آرزو دهقانی افزود: عوارض دیگر مصرف نكردن سحری شامل سردردها، دردهای عضلانی، بی حالی مفرط ناشی از افت قند خون، كاهش یادگیری، بی حوصلگی و خستگی است، بنابراین حتما به روزه داران توصیه     می‌ شود که برای خوردن سحری بیدار شوند.

وی تصریح كرد: فاصله بین افطار تا سحر بهترین زمان برای مصرف مایعات مثل آب، چای، آب میوه‌ های طبیعی، میوه و تنقلات سالم مثل بادام، پسته و گردو است.

دهقانی خاطرنشان كرد: در صورت استفاده از سبزیجات به صورت خام و میوه حتما مراحل سالم‌ سازی شامل شستشوی اولیه، انگل زدایی با مایع دستشویی یا ظرفشویی، میكروب زدایی با مواد ضد عفونی كننده مجاز و شستشوی نهایی رعایت شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.57348s, 18q