عارضه فشارخون کودکان را نشانه‌ گرفته است

۱۳۹۲/۰۴/۲۵ - ۱۵:۱۵ - کد خبر: 78302
سلامت نیوز : براساس نتایج یک تحقیق جدید، این روزها تعداد بیشتری از کودکان در مقایسه با گذشته به عارضه فشارخون بالا مبتلا می‌شوند که چاقی و مصرف نمک زیاد، دلیل اصلی آن است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ محققان آمریکایی در بررسی‌های اخیر خود اظهار داشتند که در فاصله سال‌های 1999 تا 2008 میلادی، 19.2 درصد پسران هشت تا 17 سال فشارخون بالا داشته‌اند در حالی که این آمار در فاصله سال‌های 1988 تا 1994 میلادی 15.8 درصد بوده است.

همچنین نرخ ابتلا به فشارخون بالا در دختران از 8.2 درصد در سال‌های 1988 تا 1994 میلادی به 12.6 درصد در مطالعات اخیر افزایش یافته است. این بررسی نشان می‌دهد کودکانی که بیشترین میزان مصرف سدیم را دارند 36 درصد بیشتر مستعد ابتلا به فشارخون بالا هستند.

افزایش خطر ابتلا به فشارخون بالا در کودکان دارای اضافه وزن و با اندازه بزرگتر دورکمر ارتباط دارد. «بونیتا فالکنر» متخصص اطفال در دانشگاه توماس جفرسون می‌گوید: تاکنون شواهد کمی در مورد تاثیر نمک بر ابتلا به فشارخون بالا در کودکان وجود داشته هرچند رابطه بین نمک و فشارخون در افراد بزرگسال به خوبی اثبات شده است.

«برنارد روزنر»، یکی‌دیگر از محققان این مطالعه اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود که مصرف سدیم پیش از گذشته افزایش یابد.

روش عمومی برای درمان کودکان مبتلا به فشارخون بالا تغییر در سبک زندگی از جمله دنبال کردن رژیم‌غذایی سالمتر و داشتن فعالیت‌های جسمی بیشتر است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.7276s, 18q