سندرم تخمدان پر كيست شايع‌ترين علت نازايي در تبريز است

۱۳۸۶/۰۷/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7831
سندرم تخمدان پر كيست شايع‌ترين علت نازايي در تبريز است

دكتر ليدا حيدري در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام اين مطلب، افزود: سندرم تخمدان پركيست يا همان «PCO» به صورت مشخص زنان را در دهه‌ سوم زندگي گرفتار مي‌كند.


به گفته‌ وي، اين سندرم امروزه در بين دختران 15 تا 20 ساله نيز شيوع پيدا كرده و علايم اين بيماري شامل اختلالات غددي ثانويه، عدم تخمك‌گذاري، چاقي قبل از قاعده شدن اوليه، افزايش رشد موهاي زايد، درد مزمن لگن، افزايش جوش صورت، قطع قاعدگي بعد از قاعدگي‌هاي نرمال، بزرگي تخمدان‌ها و مهمتر از همه نازايي مي‌باشد.


وي افزود: سندرم تخمدان پركيست، ممكن است در زناني كه براي باردار شدن دچار مشكل هستند، بارز شود. مهمترين علت اين سندرم، تغيير سطوح هورمون‌ها در بدن است.


دكترحيدري تصريح كرد: زناني كه در فاميل درجه يك خود به خصوص خواهراني با اين سندرم هستند، نسبت به ابتلاء مستعدترند.


اين پزشك متخصص با بيان اين مطلب كه تشخيص زودهنگام و درمان اين سندرم مي‌تواند خطر عوارض طولاني مدت مانند ديابت و بيماري‌هاي قلبي را كاهش دهد، افزود: بيماراني كه در مراحل ابتدايي اين سندرم هستند و تمايل به باردار شدن دارند، مي‌توانند از داروهاي محرك تخمك‌گذاري براي باردار شدن استفاده كنند و جراحي آخرين روش انتخاباتي براي درمان است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
ثریا
سلام چند سال پیش من هم این مشکل را داشتم 2سال تمام دارو خوردم و مشکلم حل شد حالا یک پسر گل بسر دارم به نظرمن این بیماری با اراده ومراجعه مرتب به دکتر خیلی راحت درمان میشه من در این مدت از 3 دارو استفاده کردم یک ونیم سال داروهای اسپیر نو لاکتون و سیپروترون کامپاند و شش ماه هم از متفورمین استفاده کردم در ضمن یکی از علت های ایجاد این بیماری افسردگی است
4.84555s, 20q