سيستم درمان در منزل به سلامت سريع‌تر سالمندان كمك مي‌كند

۱۳۸۶/۰۷/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7834
سيستم درمان در منزل به سلامت سريع‌تر سالمندان كمك مي‌كند

دكتر حسام الدين علامه، مدير مركز پزشكي درمان در منزل (دم) جهاد دانشگاهي در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار كرد: مركز پزشكي درمان در منزل، جزو مراكز خدمات تخصصي معاونت پژوهشي جهاد دانشگاهي واحد علوم پزشكي تهران و اولين و تنها مركز عمومي غيردولتي فعال در كشور است كه به ارائه تمام خدمات درماني و مراقبتي در منزل مي‌پردازد.


وي خاطرنشان كرد: واحد مراقبت از سالمند اين مركز با اعزام مراقبان آموزش ديده شرايطي را فراهم كرده كه خانواده‌ها بتوانند با توجه به فرهنگ ايراني- عاطفي، سالمند خويش را در بهترين شرايط در كنار خود نگهداري كنند.


علامه افزود: اين مراقبان با آموزش‌هاي ارائه شده، در امر جابه‌جايي، نظافت و تغذيه سالمندان مهارت دارند. واحد بررسي مركز پزشكي درمان در منزل نيز با اعزام به منازل سالمندان به صورت پيشگيرانه وضعيت سلامتي سالمندان را مورد ارزيابي قرار مي‌دهد.


مدير مركز درمان در منزل گفت: شش ارگاني كه در فرد سالمند براي ارزيابي سلامتي بررسي مي‌شود، شامل بينايي، شنوايي، تعادل دهان و دندان، سيستم مغزي- حافظه و سيستم قلبي- عروقي است.


وي اظهار كرد: واحد درماني مركز «دم» درباره سالمندان به صورت كار گروهي و سيستم درماني متشكل از متخصصان تغذيه، داخلي و متخصص اعصاب و روان و نيز سيستم حرفه‌يي، پرستاري و فيزيوتراپ، درمان كامل و جامع سالمند را تضمين مي‌كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.85143s, 19q