تعرفه گذاری صحیح پزشکی یعنی بیمار پول نپردازد/سرنگ‌های آلوده چینی صحیح بود،متضرران شکایت نکردند

۱۳۹۲/۰۴/۲۶ - ۱۴:۳۳ - کد خبر: 78363
تعرفه گذاری صحیح پزشکی یعنی بیمار پول نپردازد/سرنگ‌های آلوده چینی صحیح بود،متضرران شکایت نکردند
سلامت نیوز : عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه بهترین تعرفه گذاری صحیح پزشکی یعنی بیمار پول نپردازد و بیمه‌ها ورود کنند، گفت: درباره سرنگ‌های آلوده چینی این مقوله صحیح بود ولی متضرران شکایت نکردند که پزشکی قانونی آن را بررسی کند.

ایرج خسرونیا در گفت‌وگو با تسنیم، در تشریح آخرین وضعیت فعالیت منتخبان جدید سازمان نظام پزشکی اظهارداشت: متاسفانه هنوز هم امضای حکم ریاست سازمان نظام پزشکی به امضای رئیس جمهور نرسید اما منتظرم تا رئیس جمهور منتخب حجت‌الاسلام روحانی بر مسئولیت خود بنشیند و آن موقع مسئله فعالیت منتخبان سازمان نظام پزشکی و متعاقب آن امضای حکم رئیس جدید را مطرح شود.

وی با اشاره به اینکه هنوز چالش‌های کمبود و افزایش دارو در کشور وجود دارد، افزود: به تازگی متوجه شده‌ایم که بودجه‌ای در زمینه دارویی به وزارت بهداشت اختصاص یافته است و امیدواریم معضلات کمبود و گرانی دارو برطرف شود.

خسرونیا در پاسخ به این پرسش که شما به عنوان عضو شورای عالی نظام پزشکی نظرتان درباره تعرفه‌ها که بر عهده چه ارگانی و سازمانی باشد، گفت: همانطور که مجلس مصوب کرده است که باید تصمیمات و مصوبات هیئت‌های صنفی بر عهده همین هیئت‌ها صورت پذیرد ما نیز اعتقاد داریم که تعیین و اعلام تعرفه‌ها باید بر عهده سازمان نظام پزشکی باشد و سازمان نظام پزشکی نیز همیشه سعی کرده است بدون اینکه منافع صنفی پزشکان را در نظر بگیرد منافع بیماران را مدنظر قرار می‌دهد. همانطور که امروز ما شاهد هستیم سازمان نظام پزشکی، پزشکان متخلف را مورد بازخواست و به پرونده‌های آنان رسیدگی می‌کنند.

وی با اشاره به تورمی که دولت 35 درصد اعلام کرده است ولی بطور غیرمستقیم 45 درصد تورم را در جامعه شاهد هستیم، افزود: این به آن معنا است که قیمت کالاها 45 برابر شده است ولی در 30 سال گذشته تعرفه‌های پزشکی هر سال فقط 5 تا 10 درصد افزایش یافته در حالی که در دوران دفاع مقدس نیز یک ریال به تعرفه‌های پزشکی افزوده نشد.

خسرونیا ادامه داد: در حال حاضر تعرفه‌های پزشکی در آمریکا و کانادا بالغ بر 400 تا 500 دلار است و حتی تعرفه‌های ایران معادل نیمی از تعرفه‌های کشور ترکیه به حساب نمی‌آید و ما اعتقاد داریم همانطور که باید تعرفه‌گذاری پزشکی بر عهده سازمان نظام پزشکی باشد این مسئله را نیز اعتقاد داریم که بیمار نباید به هیچ عنوان برای درمان خود پول بپردازد و بیمه‌ها باید این هزینه‌ها را متقبل شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که چند وقت پیش شما در زمینه ورود واکسن‌های چینی که عوارض داشت و حتی مرگ‌آوری برای مصرف‌کنندگان برای کشور به وجود آورده بود مطالبی عنوان کردید اما پزشکی قانونی این مسائل را تکذیب کرد، این مباحث را چطور توضیح می‌دهید، خاطرنشان کرد: وجود این واکسن‌ها و آمپول‌های چینی در کشور صحت دارد و مواردی که بر اثر این تزریق‌ها دچار مشکل شده‌اند را داریم اما این افراد باید به پزشک قانونی مراجعه کنند تا آن زمان پزشک قانونی در مورد آنها تشکیل پرونده دهد و اگر امروز شاهد آن هستیم که پزشکی قانونی در این مورد اعلام می‌کند که هیچ موردی درباره آمپول‌های چینی پرونده‌ای ندارند به خاطر آن است که افرادی که بر اثر تزریق این آمپول‌های چینی متضرر شده‌اند شکایت نکردند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.74862s, 19q