پرداخت تمامی مطالبات داروخانه‌ها و پزشکان تا هفته آینده

۱۳۹۲/۰۴/۲۷ - ۱۴:۵۲ - کد خبر: 78437
سلامت نیوز : اسدالله عباسی افزود: همچنین تا یک ماه آینده سیستم بدهی تأمین اجتماعی به داروخانه‌ها و پزشکان به‌روز رسانی می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا ؛ وی ضمن اشاره به رشد 33 درصدی بیمه شدگان تامین اجتماعی ادامه داد: 37 میلیون نفر زیر پوشش تأمین اجتماعی قرار دارند که تعداد بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی نسبت به دوره اول دولت احمدی‌نژاد 33 درصد رشد داشته است.

به گفته وزیر کار و رفاه اجتماعی، همچنین برای اولین بار مابه‌التفاوت افزایش حقوق مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی که هر سال در مردادماه اعمال می‌شد، امسال 2 ماه زودتر اعمال شده است.

 عباسی بابیان اینکه سه میلیون مددجو تحت پوشش بهزیستی قرار دارند، در مورد طرح مسکن معلولان گفت: تاکنون به 15 هزار نفر از معلولان مسکن واگذار شده است، حال آنکه تعداد مستمری‌بگیران مددجو 3.5 برابر شده و 10 درصد از مددجویان بهزیستی از طریق توانمندسازی از چرخه حمایت خارج شده‌اند.

 وی همچنین از ارائه بسته‌های تغذیه‌ای به 200 هزار کودک شهر و روستا که از سوتغذیه رنج می‌بردند خبر داد و گفت: همچنین مشاوره ازدواج و ترک اعتیاد از طریق بهزیستی انجام می‌شود.

 وزیر کار و رفاه اجتماعی در مورد بیمه سلامت نیز گفت: مجری طرح پزشک خانواده، وزارت بهداشت است و وزارت کار و رفاه اجتماعی به عنوان خریدار خدمات عمل می‌کند. در حال حاضر 17 صندوق و بیمه مختلف در دستگاه‌ها قرار دارد که باید در راستای ایجاد عدالت تجمیع شوند.

 وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت:‌ از سال 88 آن دسته از افرادی که فاقد پوشش بیمه درمانی بودند، به صورت سرپایی تحت پوشش قرار می‌گیرند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.48331s, 19q