نشانه‌های هشداردهنده پیش از ازدواج را جدی بگیرید

۱۳۹۲/۰۴/۲۹ - ۱۶:۱۶ - کد خبر: 78562
سلامت نیوز : سومین اشتباه رایج در فرآیند آشنایی پیش از ازدواج نادیده گرفتن نشانه های هشداردهنده  و مشکلات بالقوه طرف مقابل است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان ؛ گاهی در او چیزی را می بینیم که نشانگر این واقعیت است که باید محتاط تر باشیم یا بیشتر دقت کنیم اما خواسته یا ناخواسته آن را نادیده می گیریم. معمولان این اشتباه را به یکی از شیوه های زیر انجام می دهیم.

الف)مسائل را کم اهمیت جلوه می دهیم. به عنوان مثال می گوییم: آن قدرها هم خشمگین نیست، یا آن قدرها هم سیگار نمی کشد.

ب)کارهای او را توجیه می کنیم. به عنوان مثال می گوییم: حتما کودکی بدی داشته است ، به خاطر همین زود عصبانی می شود و یا وقتی تحت فشار کاری زیاد است سیگار می کشد.

ج)کارهای او را منطقی جلوه می دهیم. برای مثال می گوییم: همه وقتی تحت چنین فشاری قرار بگیرند عصبانی می شوند و یا او مرد است و خیلی از مردها سیگار می کشند!

د) مشکلات و مسائل را انکار می کنیم؛ برای مثال می گوییم: هیچ فردی مانند او مرا دوست نداشته است، اصلا چه کسی گفته است که او زود عصبانی می شود و یا او سیگاری نیست فقط وقتی عصبانی می شود سیگار می کشد.

نشانه های هشداردهنده چیست؟

در ادامه مطلب شما را با برخی از نشانه های هشداردهنده آشنا می کنیم. لطفا این نشانه ها را جدی بگیرید. از صحبت کردن درباره گذشته خود اجتناب می کند. از پاسخ دادن به سوالات طفره می رود یا آنها را کم اهمیت جلوه می دهد. بسیار مطیع اعضای خانواده خود است و به نظر می رسد که به آن ها اجازه می دهد برایش تصمیم بگیرند. مشروبات الکلی و مواد مخدر مصرف می کند. به توجه دیگران به شدت نیاز دارد. از نامزد یا همسر قبلی خود بسیار عصبانی است و مدام او را به خاطر مشکلاتی که داشته، مقصر می داند. بی نهایت و مرتب عشق، محبت، توجه و هدایای بسیار به شما می دهد. این طور به نظر می آید که " بیست و چهار ساعت" به شما فکر می کند. عاشق کنترل کردن دیگران است و روی شما هم احساس مالکیت شدید دارد و...

"تعهد " مقدم بر " تفاهم" نیست

چهارمین اشتباه رایج برخی از افراد در دوران آشنایی پیش از ازدواج این است که تعهد را بر تفاهم مقدم می دانند. گاهی قبل از این که با طرف مقابل به تفاهم برسند و قبل از این که متوجه شوند که او فرد مناسبی برای ازدواج است یا نه، سریع قول و تعهد ازدواج به وی می دهند. افرادی دچار این اشتباه می شوند که:

دوست دارند به هر قیمتی که شده هرچه زودتر ازدواج کنند و اصطلاحا سر و سامانی بگیرند و سر خانه و زندگی شان بروند.

از خواستگاری رفتن یا خواستگار پذیرفتن خسته شده اند.

از طرف خانواده و دیگران برای ازدواج تحت فشار هستند.

به لحاظ عاطفی به طرف مقابل دلبسته شده اند.

در شماره بعدی به بررسی اشتباهات رایج دیگر در فرآیند آشنایی مثل تسلیم شدن در برابر زرق و برق مادی طرف مقابل و... می پردازیم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.66114s, 18q