ترک اعتیاد با داروی کاهش وزن

۱۳۹۲/۰۴/۲۹ - ۱۶:۳۵ - کد خبر: 78581

سلامت نیوز : پزشکان در یک مطالعه جدید دریافتند که برخی از داروهای کاهش وزن برای کمک به درمان اعتیاد به کوکائین و الکل موثر هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ مطالعات آزمایشگاهی روی داروی «توپیرامات» حاکی از آن است که این دارو از ویژگی‌های لازم برای درمان اعتیاد به کوکائین و مواد الکلی برخوردار است.

در مطالعات قبلی تاکید شد که داروی توپیرامات می‌تواند وابستگی به مواد الکلی و احتمال گرایش مجدد به مصرف کوکائین را در معتادان کاهش دهد. هرچند کاربرد این دارو برای ترک اعتیاد در معتادان به این دو ماده مخدر تاکنون تحت آزمایش‌های کلینیکی قرار نگرفته بود.

بررسی‌های جدید در دپارتمان روانپزشکی دانشگاه «پنسیلوانیا» که بر روی 170 معتاد به مواد الکلی و کوکائین در مدت زمان 13 هفته انجام شد، تاثیر این داروی کاهش وزن در ترک اعتیاد را اثبات کرد.

در سه هفته آخر این بررسی مشخص شد که مصرف‌کنندگان داروی توپیرامات در مقایسه با مصرف‌کنندگان دارونماها، فرآیند درمان را خیلی بهتر طی می‌کنند و می‌توانند از مصرف کوکائین پرهیز نمایند.

یکی از محققان در این مطالعه گفت: وابستگی به ماده مخدر کوکائین، ‌یکی از نگرانی‌های اصلی در حوزه سلامت عمومی در آمریکا و اروپا است.

هرچند مشاوره دادن به معتادان یکی از راه‌های ترک اعتیاد است اما بسیاری از معتادان به این شیوه واکنش کامل و مناسب نشان نمی‌دهند و به همین دلیل ارائه شیوه مناسب ترک اعتیاد در حال حاضر از اولویت‌های تحقیقاتی در اروپا و آمریکا است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.63452s, 18q