کنگره بین‌المللی ارتقا سلامت زنان در ارومیه برگزار می‌شود

۱۳۹۲/۰۴/۲۹ - ۱۶:۳۷ - کد خبر: 78587

سلامت نیوز : مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: کنگره بین المللی ارتقا سلامت زنان 20 تا 22 شهریور در ارومیه برگزار می‌شود.

حمیده محدثی در گفت وگو با ایسنا ، گفت: یکی از مهمترین اهداف این کنگره تعیین و تدوین شاخصهای سلامت زنان است در همین راستا محورهایی طراحی کردیم که مسایل مربوط به حاملگی‌های پرخطر، مسایل بلوغ و بحث تنظیم خانواده بررسی شود.

وی افزود: محورهای مورد بحث در این کنگره شامل، سبک زندگی در دورانهای مختلف که خود این محور؛ فعالیت فیزیکی، تغذیه سالم را در برمی گیرد. محور سلامت روانی و اجتماعی نیز مشتمل بر اختلالات روحی روانی، اعتیاد، سوء مصرف مواد، مشارکت اجتماعی زنان، حقوق زنان و خشونت علیه زنان است. محور بهداشت باروری جنسی نیز به بلوغ، زایمان ایمن، یائسگی، سالمندی، نازایی، حاملگی‌های ناخواسته، مرگ و میر مادران، بیماری های منتقله جنسی و سرطان های شایع زنان می پردازد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه عنوان کرد: دفاتر امور زنان دانشگاه های علوم پزشکی چهار محور مدیریت سلامت زنان، افزایش تحرک بدنی و تغذیه سالم، سلامت روانی و افزایش مهارتهای زندگی و سلامت اجتماعی را در برنامه کلی خود قرار داده اند که ما نیز بر اساس این راهبردها اهداف و محورهای همایش را تنظیم کردیم.

وی اظهار کرد: یکی از اهداف این همایش آشنایی محققان و اساتید با آخرین یافته‌های علمی در رابطه با سلامت زنان است. معرفی توانمندی های علمی و پژوهشی استان در زمینه ارتقا سلامت زنان به پزشکان خارجی و نمایندگی های سازمانهای بین المللی و همچنین معرفی توانمندی های آموزشی و پژوهشی و خدماتی مراکز تحقیقاتی دانشگاه برای جلب همکاریهای مشترک از دیگر اهداف این کنگره است.

وی خاطرنشان کرد: زمینه سازی تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با سیاست گذاری سبک ایرانی اسلامی و شناسایی زمینه های ارتقا سلامت زنان در استان و تاثیر آن در تحکیم خانواده از دیگر اهداف است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.84519s, 19q