آغاز توزیع ۳ داروی کمیاب بیماران «MS» در هلال احمر

۱۳۹۲/۰۴/۳۰ - ۱۲:۵۷ - کد خبر: 78638

سلامت نیوز : ظاهر رستمی گفت: داروهایی همچون «فامپیرا»، «تای سبری» و «هیومیرا» از داروهای موردنیاز و کمیاب بیماران ام اس است که جمعیت هلال احمر بر اساس نیاز این گروه از بیماران و درخواست انجمن ام اس نسبت به واردات این داروهای مورد نیاز اقدام کرده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی خاطرنشان کرد: متقاضیان این نوع داروها می‌توانند با در دست داشتن معرفینامه از انجمن «ام اس» به داروخانه‌های جمعیت هلال احمر در سراسر کشور مراجعه و برای دریافت داروهای خود اقدام کنند.

به گفته رستمی سازمان تدارکات پزشکی از ابتدای امسال تاکنون، 7060 عدد داروی فامپیرا وارد کشور کرده و اکنون 3024 عدد دیگر نیز وارد شده که تا دو ماه پاسخگوی نیاز بیماران «ام اس» است و سالانه 35 هزار عدد داروی فامپیرا در کشور مصرف می‌شود.

وی ادامه داد: در این مرحله همچنین 96 عدد داروی «هیومیرا» وارد کشور شده در حالی که نیاز واقعی به این دارو هم سالانه 1500 تا ۲ هزار عدد است.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر همچنین در مورد داروی «تای سبری» که یکی دیگر از داروهای مورد نیاز بیماران «ام اس» است؛ گفت: سالانه به ۲ هزار عدد از این نوع دارو نیازمندیم که جمعیت هلال احمر در این مرحله 200 عدد وارد کرده است و از شنبه آینده در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

رستمی تصریح کرد: سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر آمادگی دارد در صورت همکاری دستگاه‌های مربوطه، تمام داروهای کمیاب را وارد کشور کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.5783s, 18q