آغاز توزیع سه داروی کمیاب بیماران «MS» در هلال احمر

۱۳۹۲/۰۴/۳۰ - ۱۷:۲۳ - کد خبر: 78679

سلامت نیوز : رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، از عرضه داروهای کمیاب بیماری ام اس از صبح امروز(یکشنبه) در داروخانه‌های تحت پوشش این جمعیت خبر داد.

ظاهر رستمی در گفت‌وگو با (ایسنا)، با اعلام خبر خوش در حوزه داروهای کمیاب بیماران «ام اس» گفت: داروهایی همچون «فامپیرا»، «تایسبری» و «هیومیرا» از داروهای موردنیاز و کمیاب بیماران ام اس است که جمعیت هلال احمر بر اساس نیاز این گروه از بیماران و درخواست انجمن ام اس نسبت به واردات این داروهای مورد نیازاقدام کرده است.

وی با بیان اینکه متقاضیان این نوع داروها می‌توانند با در دست داشتن معرفی‌نامه از انجمن «ام اس» به داروخانه‌های جمعیت هلال احمر در سراسر کشور مراجعه و برای دریافت داروهای خود اقدام کنند، گفت: سازمان تدارکات پزشکی از ابتدای امسال تاکنون، 7060 عدد داروی فامپیرا وارد کشور کرده است.

رستمی در ادامه از ورود 3024 عدد دیگر نیز خبر داد و افزود: این تعداد دارو تا دو ماه پاسخگوی نیاز بیماران «ام اس» است و این درحالی است که تعداد موردنیاز داروی امپیرا در کشور سالانه 35 هزار عدد است.

وی با بیان اینکه در این مرحله همچنین 96 عدد داروی «هیومیرا» وارد کشور شده است، افزود: نیاز واقعی به این دارو هم سالانه 1500 تا 2000 عدد است که این تعداد وارد کشور شده است.

داروی «تایسبری» شنبه هفته آینده توزیع می‌شود

رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر همچنین در مورد داروی «تایسبری» که یکی دیگر از داروهای مورد نیاز بیماران «ام اس» است؛ گفت: سالانه به 2000 عدد از این نوع دارو نیازمندیم که جمعیت هلال احمر در این مرحله 200 عدد وارد کرده است و از شنبه آینده در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

رستمی در پایان گفت: سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر آمادگی دارد در صورت همکاری دستگاه‌های مربوطه، تمام داروهای کمیاب را وارد کشور کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
حمید
باسلام برادربنده حدود 5سال است که ازبیماری میوپاتی رنج میبرد خیلی دکترهای خبره برده ام ولی نتیجه نداده است از شما خواهشمندم بنده راراهنمایی نمایید باید چکارکنم کجا مراجعه نمایم جهت دریافت داروهای این بیماری متشکرم
1.51798s, 19q