سلامت "بلوغ" و "باروری" در بسته خدمت سلامت نوجوانان و جوانان ادغام شد

۱۳۹۲/۰۴/۳۰ - ۱۷:۲۵ - کد خبر: 78684

سلامت نیوز : رییس اداره سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس وزارت بهداشت ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در جهت سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به مدرسه گفت: گروه هدف ما تنها مدرسه نیست، بلکه منظور ما نوجوان و جوانی است که در جامعه حضور دارد و البته مدرسه بخشی از آن مقوله است.

دکتر گلایل اردلان در گفت‌وگو با (ایسنا)، با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در زمینه سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به مدرسه، گفت: امسال و در طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به مدرسه به سلامت روان، سنجش اوتیسم و سنجش ADHD با دقت بیشتری پرداخته شد.

وی همچنین از ادغام برنامه "سلامت باروری" در بسته خدمت سلامت نوجوانان و جوانان خبر داد و گفت: همچنین "سلامت بلوغ" نیز در بسته خدمتی سلامت نوجوانان و جوانان ادغام شد.

اردلان به ارزیابی‌های انجام شده در زمینه مشکلات احتمالی در بحث بلوغ جسمی نوجوانان و جوانان اشاره کرد و افزود: آموزش شیوه زندگی سالم ویژه نوجوانان و جوانان در بسته خدمت پزشک خانواده ادغام شده است.

اردلان همچنین از اقدامات انجام شده در زمینه به روز شدن چک لیست‌های مدارس مروج سلامت خبر داد و گفت: در این زمینه، جلسات با سیاستگذاران مربوطه در حال برگزاری است. با توجه به بازخوردی که از جامعه دریافت کرده‌ایم، چک لیست‌های مدارس مروج سلامت در حال به روز شدن است و نمره‌دهی به آنها نیز در حال تغییر است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12019s, 18q