حتما از این ضد سرطان طبیعی استفاده کنید

۱۳۹۲/۰۴/۳۱ - ۱۵:۵۴ - کد خبر: 78734
سلامت نیوز : مصرف زیاد منیزیم خطر ابتلا به سرطان کلون را کاهش می‌دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام نیوز ؛ این محققان نتایج ده‌ها پژوهشی که پیش از این بین رابطه مصرف منیزیم و خطر ابتلا به سرطان کولون انجام شده بود را دوباره مورد بررسی قرار دادند. متأسفانه سرطان کولون از نظر مرگ و میر در رتبه‌ی دوم قرار دارد و سالانه جان خیلی‌ها را می‌گیرد.

آن‌ها پس از بررسی‌ها به این نتیجه رسیدند دریافت هر 100 میلی گرم منیزیم بیشتر، خطر ابتلا به سرطان کولون را به میزان 12 درصد کاهش می‌دهد.

علاوه بر این نتایج برخی از پژوهش‌ها نشان داده است که این میزان در بین افراد بالای 55 سال که دچار اضافه وزن یا چاقی مفرط بوده است به 19 درصد رسیده است. یعنی مصرف بیشتر منیزیم خطر ابتلا به سرطان کولون در بین افراد بالای 55 سال که در عین حال دچار اضافه وزن نیز هستند را به میزان 19 درصد کاهش داده است.

به عقیده‌ی محققان منیزیم اثرات چندگانه‌ای در بدن دارد. این ماده‌ی معدنی روی متابولیسم انسولین تأثیر می‌گذارد. انسولین هورمونی است که وظیفه‌ی کنترل قند خون را بر عهده دارد.

آن‌ها معتقدند که مصرف مواد غذایی سرشار از منیزیم می‌تواند از ابتلا به سرطان کولون پیشگیری کند.

از مهم‌ترین مواد غذایی سرشار از منیزیم می‌توان به دانه‌ها و مغزها، سبزیجات برگ سبز مثل کلم، اسفناج، حبوبات، غلات سبوس دار و غیره اشاره کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16337s, 18q