تدوين برنامه جامع پيشگيري از حوادث در كودكان در ايران

۱۳۸۶/۰۷/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7880
تدوين برنامه جامع پيشگيري از حوادث در كودكان در ايران

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ا ایسنا، كريستين سالازار كه در افتتاحيه كارگاه كشوري پيشگيري از حوادث با ديدگاه ارتقا ايمني كودكان سخن مي‌گفت، در سخنراني خود گزارشي از سوانح و حوادث كودكان ويتنامي به همراه راهكارهاي پيشگيري از آنها ارايه داد.


بر پايه اين گزارش علت 69 درصد از مرگ افراد زير 20 سال در ويتنام، سوانح، 14 درصد به علت بيماري واگيردار و 17 درصد ناشي از بيماريهاي مزمن است.


همچنين بر اساس سوانح و حوادث دوران كودكي به نسبت كل حوادث ،63 درصد حوادث در كودكان 11 تا 15 ساله، 13 درصد در كودكان 16 تا 20 ساله، 7 درصد در كودكان زير 5 سال و بالاخره 8 درصد در كودكان 6 تا 10 ساله ويتنامي بروز مي‌كند.


به گزارش ايسنا، شيوع و فراواني سقوط از بلندي در كودكان ويتنامي 12 درصد و حوادث ترافيكي 20 درصد است اين در حاليست كه ميزان حوادث ترافيك راهها در سنين صفر تا 10 سال كمترين بوده و در سنين بالاتر به سرعت افزايش مي‌يابد.


بر اساس اين گزارش، ايمن سازي در محيط خانه و اطراف آن براي كودك، ‌انجام مداخلاتي در ايجاد ايمني در محيط دوستدار كودك، تدوين محتواي كتب درسي دبستاني و پيش دبستاني، برگزاري دوره‌هاي آموزشي براي والدين، آموزگاران و مراقبان كودك در مدرسه و مهد كودك ايمن از راهكارهاي پيشگيرانه است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.64447s, 18q