سنجش ۵۵ هزار کلاس اولی تهرانی

۱۳۹۲/۰۵/۰۲ - ۱۴:۲۸ - کد خبر: 78900
سلامت نیوز : مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران از سنجش ۵۵ هزار کلاس اولی تاکنون خبر داد و گفت: پایگاه‌های سنجش آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان تا ۱۵ شهریور ماه به فعالیت ادامه خواهد داد.

وجیه‌الله پرویزی، مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در گفت‌وگو با فارس ؛ اظهار داشت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال حدود 100 هزار دانش‌آموز کلاس اولی داشته باشیم که تاکنون 55 هزار کلاس اولی در پایگاه‌های سنجش تحت پوشش سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه پایگاه‌های سنجش در ماه مبارک رمضان در روزهای دوشنبه و چهارشنبه دایر هستند، گفت: در پایگاه‌های سنجش، نوآموزان نوبت‌دهی می‌شوند و تا زمانی که تمام کلاس‌ اولی‌ها سنجش نشده‌اند، پایگاه‌های سنجش به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

* فعالیت پایگاه‌های سنجش تا 15 شهریور

پرویزی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌کنیم تا 15 شهریورماه فعالیت اکثر پایگاه‌ها به اتمام برسد اما اگر پایگاهی باشد که باز هم ظرفیت داشته باشد، نسبت به تمدید فعالیت آن اقدام خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 67 پایگاه اولیه و 4 پایگاه تخصصی در شهر تهران برای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان دایر است، افزود: دانش‌آموزانی که مشکوک به مشکل شناخته شوند به پایگاه‌های تخصصی ارجاع می‌شوند.

* 52 هزار نوآموز بدون مشکل تشخیص داده شدند

مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران گفت: از 55 هزار کلاس اولی که تاکنون سنجش شده‌اند، 52 هزار نوآموز در ارزیابی اولیه بدون مشکل تشخیص داده شده‌اند و حدود 3 هزار نوآموز به پایگاه‌های تخصصی ارجاع شدند.

وی به فعالیت پایگاه‌های تخصصی اشاره کرد و ادامه داد: اصولاً 95 درصد کلاس اولی‌هاً در پایگاه‌های تخصصی پس از معاینه‌های دقیق با تجویز مواردی مانند عینک، سمعک یا راهنمای تحصیلی به مدارس عادی ارجاع می‌شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.90048s, 18q