اجرای طرح پزشک خانواده از اولویت خارج شد

۱۳۹۲/۰۵/۰۲ - ۱۴:۴۸ - کد خبر: 78903
اجرای طرح پزشک خانواده از اولویت خارج شد

سلامت نیوز : عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح پزشک خانواده از اولویت خارج شده است.

"عابد فتاحی" در گفت‌وگو با (ایسنا) ، با بیان اینکه فعلا اجرای طرح پزشک خانواده در کشور از آب و تاب افتاده است، افزود: به علت وجود مشکلات دارو و سایر معظلات حاد حوزه سلامت مانند تجهیزات لازم برای بیماران و کمبود بودجه حوزه بهداشت و درمان عملا طرح پزشک خانواده از اولویت خارج شده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: شور و نشاطی که برای اجرای سریع طرح پزشک خانواده در کمیسیون بهداشت و درمان وجود داشت برای مدتی است فروکش کرده و فعلا اجرای این طرح میسر نیست.

فتاحی خاطرنشان کرد: تغییر مدیریت وزارت خانه بهداشت و درمان دولت دهم و تفاوت فکر دکتر طریقت با وزیر پیشین، روند اجرایی شدن این طرح را کند کرد، همچنین نزدیک شدن به انتخابات در این مهم تاثیرگذار بود.

وی با اشاره به اینکه وزیر بهداشت دولت آتی در اجرای این طرح نقش موثری دارد، اضافه کرد: در شرایط حساس کنونی باید وزارت بهداشت و درمان توسط افراد تاثیرگذاری اداره شود و اگر افراد قدرتمند و خوش فکری مانند دکتر هاشمی یا دکتر پزشکیان مدیریت این وزارت خانه مهم را به عهده بگیرند، می توان به آینده بهداشت و درمان امیدوار بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ارتباط با قیمت ارز تخصیصی به واردات دارو بیان کرد: قیمت ارز تخصیصی به واردات دارو، همان قیمت ارز مبادله‌ای یعنی 2 هزار و450 تومان است.

وی در ارتباط با داروهای ترخیص نشده در گمرک های کشور که ارزش آن ها بالغ بر 70 میلیون دلار برآورد می شود، گفت: مشکل این داروها این بود که با ارز مرجع 1226 تومان خریداری شده بودند ولی می خواستند که با ارز مبادله ای 2 هزار و 450 تومان ترخیص کنند، که مقداری ترخیص شده و مقداری هم در شرف ترخیص است، که طبق قانون مصوب وزارت بهداشت و درمان تمام داروهای وارداتی با ارز مبادله ای 2 هزار و 450 تومان ترخیص می شوند، و این داروها هم از این قاعده مستثنی نیستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.9119s, 18q