معضلی به‌نام پارازیت

۱۳۹۲/۰۵/۰۲ - ۱۶:۳۳ - کد خبر: 78905
سلامت نیوز :  انتشار پارازیت در ایران در مقایسه با کشورهای پیشرفته بسیار بالا بوده است.عابد فتاحی، عضو کمیسیون بهداشت، در گفت‌وگو با برنا در ارتباط با تشعشعات امواج ماهواره در کشور گفت: میزان انتشار پارازیت در ایران در مقایسه با  کشورهای پیشرفته دنیا بسیار بالاتر است؛ چرا که تلاش می‌شود تا از این طریق تهدیدات ناشی از شبکه‌های نامناسب ماهواره‌ای دفع شود.

فتاحی ادامه داد: کمیسیون بهداشت جلسات زیادی را با متخصصان ناجا، وزارت دفاع و ... درباره بررسی عوارض ناشی از تشعشعات امواج ماهواره داشته تا عوارض ناشی از این پدیده را شناسایی کنند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به این مطالب که تشعشعات امواج ماهواره‌ در سردرد، خستگی‌ها و بی‌اشتهایی افراد بی‌تأثیر نبوده است، گفت: عوارض احتمالی همچون ناراحتی‌ خونی، ژنتیکی و سقط جنین نیز مطرح می‌شود که هیچ‌گاه ازسوی کارشناسان تأیید نشده است.

وی در خاتمه با بیان این‌که کمیسیون بهداشت همچنان پیگیر این موضوع است، تصریح کرد: این کمیسیون در تلاش است تا با کمک مرکز پژوهش‌های مجلس عوارض ناشی از انتشار پارازیت ماهواره، لامپ‌های کم‌مصرف و ظرف‌های پلاستیکی را شناسایی کند تا در اختیار عموم مردم قرار دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.56863s, 18q