انجام اعمال جراحی پیچیده زانو به صورت مجازی

۱۳۹۲/۰۵/۰۵ - ۱۵:۳۵ - کد خبر: 79105
سلامت نیوز : دبیر انجمن علمی جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران، از انجام اعمال جراحی پیچیده زانو به صورت مجازی خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر سهیل مهدی پور در کنفرانس ماهیانه انجمن علمی جراحان ارتوپدی ایران به ارائه سخنرانی تحت عنوان "کمک کامپیوتر و برنامه‌ریزی قبل از عمل موارد مشکل تعویض مفصل زانوها " پرداخت.

وی درباره چگونگی استفاده از کامپیوتر در موارد مشکل تعویض مفصل زانوها توضیح داد: نرم‌افزارهایی طراحی شده است که می‌توان به کمک آن تصاویر سه بعدی از مفاصل بیمار  و همچنین پروتز هایی که قرار است برای وی کار گذاشته شود تهیه و در اختیار تیم جراحی قرار داد.

مهدی‌پور ادامه داد:  در واقع زمانی که با کیس پیچیده‌ای مواجه بوده و تعیین نقشه عمل مشکل است، می‌توان با  استفاده ازکامپیوتر عمل جراحی را به صورت مجازی انجام داد.

این فوق تخصص ارتوپدی زانو و جراح بیماریهای استخوان با بیان اینکه با کمک این نرم افزار نقشه کلی جراحی را طراحی و همانندسازی می‌کنیم، گفت: بعد از حصول اطمینان، عمل جراحی برای بیمار انجام می‌شود.

دبیر انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیبهای ورزشی ایران افزود: مزیت جراحی مجازی این است که در حین عمل،  با موارد غیرقابل برگشت مواجه نشویم و تمام مراحل عمل از قبل تعیین شده باشد.

مهدی‌پور در پایان اضافه کرد: در این سخنرانی چند مورد از اعمال جراحی که به این طریق انجام شده بود هم به نمایش در آمد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.13586s, 18q