کمبود داروی بیماران هپاتیت و هموفیلی در کشور

۱۳۹۲/۰۵/۰۵ - ۱۶:۵۵ - کد خبر: 79135
سلامت نیوز : سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود برخی داروها در بازار، گفت: بیماران هپاتیت با کمبود داروی درمانی خود روبرو هستند به طوری که داروهای موجود فقط بخشی از بیماران هپاتیت C را درمان می‌کند و داروهای بخشی از بیماران وارداتی بوده و دچار کمبود است.

محمدحسین قربانی در گفت و گو با پانا، اظهار کرد: طی ماه های گذشته برخی داروها خصوصا داروهای تولید داروی داخل با کمبود شدید مواجه شده‌اند. این کمبودها بیانگر نبود سیاست منسجم است که باعث کمبود دارویی بین بیماران می‌شود.

 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت بهداشت باید تلاش کند تا برخی مشکلات حل شود، تصریح کرد: همچنین با توجه به اینکه شاهد حذف یارانه برخی داروها بوده‌ایم که منجر به گران شدن قیمت داروهای بیماران بودیم و هزینه ای که قبلا بیمار به صورت فرانشیز پرداخت می‌کرد حدود 3 برابر شده است.
 
وی در ادامه همچنین با اشاره به کمبود شدید دارویی بیماران هموفیلی نیز به پانا، گفت: داروهای این بیماران وارد شده است که با پیگیری‌های انجام شده تا روزهای آینده در میان داروخانه توزیع می شود.
 
قربانی ابراز امیدواری کرد که مشکلات دارویی کشور با اتخاذ تدابیر وزارت بهداشت به مراتب کمتر شود.
 
نماینده مردم آستانه اشرفیه مجلس تصریح کرد: شرایط حوزه سلامت به گونه‌ای است که باید با شناسایی مشکلات بهداشت و درمان درصدد رفع نواقص موجود برآییم
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.8089s, 19q