طرح مقابله با آلودگی هوا و ریزگردها پس از یکسال همچنان روی میز مجلس

۱۳۹۲/۰۵/۰۶ - ۱۷:۰۰ - کد خبر: 79219
سلامت نیوز : قائم مقام سازمان محیط زیست با بیان اینکه بررسی طرح مقابله با آلودگی هوا و ریزگردها در کمیسیونهای تخصصی برای بار سوم به تعویق افتاد گفت: از مرداد ماه سال گذشته تا کنون قرار است این دو طرح بررسی و تصویب شود.

علی محمد شاعری در گفتگو با مهر با بیان اینکه سازمان محیط زیست بررسی آلودگی هوا و ریزگردها را در قالب دو طرح ترجیح می دهد افزود: اما در نهایت هفته گذشته قرار شد این دو طرح در قالب یک طرح در کمیسیون کشاورزی بررسی شود که بازهم ان اتفاق نیافتاد.

وی با بیان اینکه طرح مقابله با کاهش آلودگی هوا و مقابله با ریزگرد ها توسط کارگروهی متشکل از سازمان محیط زیست، سازمان جنگلها، وزارت صنایع، وزارت نفت، وزارت بهداشت و مرکز پژوهش های مجلس تهیه شده اظهار داشت: مواد این طرح ها کاملاً واضح و شفاف است و هیچ ابهامی ندارد لذا از نمایندگان کمیسیون های تخصصی می خواهیم که هر چه سریعتر بررسی این طرح را در دستور کار خود قرار دهند.

قائم مقام سازمان محیط زیست تصریح کرد: نمایندگان باید هر چه سریعتر این طرح ها را بررسی کنند تا مبادا ظرف چند ماه اینده باز به شرایط وارونگی هوا و افزایش آلاینده ها برسیم و این طرح ها بلاتکلیف باشند و تنها شاهد حساسیت های مقطعی نسبت به این موضوع باشیم.

شاعری با اشاره به نقش آلودگی هوا در بهداشت و سلامت مردم و رد دو فوریت طرح مقابله با آلودگی هوا در سال گذشته از نمایندگان کمیسیون تخصصی در خواست کرد این طرح را ظرف یکی دو هفته اخیر بررسی کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54777s, 18q