وزیر بهداشت خبر داد:‌ تربیت کاردان بهورزی در دستورکار

۱۳۹۲/۰۵/۰۷ - ۱۶:۱۱ - کد خبر: 79281

سلامت نیوز : وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از انجام اقدامات لازم برای پذیرش افراد دیپلمه و تربیت آنان به عنوان کاردان بهورزی برای خانه های بهداشت در آینده خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر طریقت منفرد درمراسم افتتاح خانه بهداشت دکتر کامل شادپور در منطقه افجه لواسانات گفت: پیش از این افراد با مدرک سیکل می توانستند با گذراندن آموزش هایی در خانه های بهداشت بهورزی کنند، ولی برای ارائه خدمات مطلوبتر و کیفی تر به مردم از این پس برنامه هایی داریم که افراد را با دیپلم بپذیریم و با تحصیل آنان در مقطع کاردانی، کاردانان بهورزی را به خانه های بهداشت اقصی نقاط کشور تزریق کنیم.

وزیر بهداشت همچنین از هزینه 1300 میلیارد تومانی مجمع خیرین سلامت برای بهداشت و درمان کشور از بدو تاسیس تاکنون خبر داد و افزود: با تلاش های مجمع خیرین سلامت و اشتیاق خیران کشور هر خیری آرزو دارد در بهداشت و درمان کشور سرمایه های خود را هزینه کند که بهره برداری از این سرمایه گذارهای ذیقیمت مستلزم دقت در به کارگیری از امکانات است.

وی ادامه داد: متاسفانه به رغم پیشرفت های چشمگیر در تربیت نیروی انسانی و تربیت 70 هزار پزشک عمومی شاهد آن خدمات بهداشتی و درمانی که شایسته ارائه به مردم است نیستیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.86505s, 18q