ممکن نیست مصوبات پرستاری در دولت یازدهم فراموش شود

۱۳۹۲/۰۵/۰۷ - ۱۶:۳۰ - کد خبر: 79293
سلامت نیوز : نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری بی توجهی دولت آینده به مصوبات پنجگانه پرستاری را نشدنی دانست و گفت: شاید در برخی آیین نامه های اجرایی این مصوبات تغییراتی قابل اعمال باشد اما اینکه کلیات این مصوبات به فراموشی سپرده شود، ممکن نیست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ عباس عباس زاده افزود: طبیعی است که هر دولتی باید به مصوبات دولتهای قبلی احترام بگذارد و انتظار و پیش بینی جامعه پرستاری نیز قطعاً از دولت آینده این است که دولت تدبیر و امید به 5 مصوبه اخبر هیئت دولت که دستاوردی مهم برای نظام سلامت محسوب می شود احترام گذاشته، تمام عزم خود را برای اجرای کامل آنها به کار گیرد.

وی ادامه داد: شاید در آیین نامه های اجرایی این مصوبات احتمال برخی اصلاحات وجود داشته باشد اما اینکه کلیات آن به فراموشی سپرده شود، ممکن نیست و جامعه پرستاری قطعاً تا پایان اجرایی شدن این 5 مصوبه را پیگیری خواهد کرد.

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری افزود: البته اجرای هر چه زودتر و کامل تر این مصوبات تا حد زیادی بستگی به پیگیری های پرستاران و مدیران پرستاری سراسر کشور دارد.

عباس زاده گفت: ما پرستاران باید آن چنان برنامه داشته باشیم و روی این مصوبات کار کنیم که هر چه زودتر یک یک این مصوبات در اقصی نقاط کشور به صورت کامل اجرایی شود و این مصوبات به گونه ای در نظام سلامت سازمان یافته و ارگانیزه شود که دیگر امکان حذف آن وجود نداشته باشد.

وی اضافه کرد: این نمی شود، مگر اینکه تمام همکاران پرستار واقعاً برای اجرای این مصوبات به طور جدی کمر همت ببندند و کار را انجام دهند و پیگیری این مسئله صرفاً نباید محدود به سازمان نظام پرستاری باشد.

عباس زاده خاطر نشان کرد: البته در مورد آن بخشی از قوانین که مربوط به سازمان نظام پرستاری می شود، سازمان حتماً در اجرای آنها جدیت دارد و به نظر می رسد، در مورد سایر بخش ها نیز که مربوط به وزارت بهداشت و سایر بخش های نظام سلامت است این همیت و جدیت وجود دارد و پیگیری مجدانه دکتر فلاحی معاون پرستاری وزارت بهداشت در ساماندهی هر چه زودتر امور نیز به روشنی گویای این مسئله است.

در جلسه هشتم خرداد هیئت دولت، 5 مصوبه شامل ایجاد معاونت مراقبت و پرستاری در وزارت بهداشت، عضویت سازمان نظام پرستاری در شورای عالی بیمه و سلامت، ابلاغ قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، مجوز صدور پروانه کاری حرفه پرستاری توسط سازمان نظام پرستاری و برگزاری دوره های تخصصی پرستاری توسط این سازمان تصویب شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.95311s, 18q