اگر دچار تپش قلب هستید روزه نگیرید

۱۳۹۲/۰۵/۰۷ - ۱۷:۱۸ - کد خبر: 79307
سلامت نیوز : منوچهر قارونی، متخصص قلب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: بیماران قلبی که بعد از افطار همراه با روزه گرفتن دچار تپش قلب، تنگی نفس و یا افزایش فشار خون می شوند از روزه گرفتن خودداری نمایند در غیر این صورت می توانند روزه بگیرند.

 وی افزود: اکثر بیماران قلبی در طول روز مشکلی ندارند و ممکن است بعد از افطار با خوردن غذا دچار ناراحتی هایی شوند بنابراین می بایست از پرخوری پرهیز و حتی المقدور از غذاهای چرب پرکالری و حاوی نمک خودداری کنند.

 قارونی تصریح کرد: به بیماران قلبی توصیه می شود به دلیل مصادف شدن ماه رمضان با فصل تابستان حتی المقدور از منزل خارج و بیشتر استراحت کنند و بعد از افطار از میوه جات سبزی ها، مرغ و ماهی استفاده نمایند و مایعات به مقدار فراوان مصرف کنند.

 وی خاطرنشان کرد: بیماران قلبی که دچار نارسایی قلبی هستند، پاهای متورم و  متکایی شکل و شکم پر آب دارند و با چند قدم دچار تنگی نفس می شوند و  یا تازه سکته قلبی کردند از روزه گرفتن پرهیز نمایند.

وی در خاتمه مذکر شد: بیماران قلبی که روزه می گیرند حتما به مقدار فراوان مایعات مصرف نمایند چرا که از دست دادن آب بدن برای کسانی که دچار گرفتگی عروق هستند مناسب نیست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13103s, 18q