تمام ايثارگران و خانوده شهدا بيمه عمر و حوادث مي‌شوند

۱۳۸۶/۰۷/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7932
تمام ايثارگران و خانوده شهدا بيمه عمر و حوادث مي‌شوند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومي و امور بين‌الملل بنياد شهيد و امور ايثارگران، حسين دهقان در جمع رؤساي استاني و معاونان اين بنياد افزود: پس از مذاكرات انجام شده با سازمان‌هاي بيمه‌گر، مسئله عدم پوشش والدين شهدا به علت سن بالا حل شد و اين طرح به صورت عمومي براي جانبازان، والدين، همسر و فرزندان شهيد و آزدگان (كه تحت پوشش بيمه‌اي سازمان ديگر نيستند) اجرا مي‌شود.
وي با اشاره به سفرهاي استاني رئيس جمهور خاطرنشان كرد: هر نوع درخواستي تا زماني‌ كه پاسخ داده نشود، همواره به صورت يك مسئله باقي است و نيازهايي چون اشتغال، بهداشت و درمان، مسكن و نيازهاي فرهنگي همواره مورد تقاضا بوده و رو به افزايش است.
دهقان با اشاره به كهولت سن والدين و همسران شهدا و افزايش سن فرزندان شهدا اضافه كرد: به طور طبيعي سكونت دائم، درمان براي والدين و همسران و تأمين معاش از طريق استفاده از فرصت‌هاي شغلي بهتر در جامعه براي فرزندان شاهد و ايثارگر يك نياز اساسي است.
وي كمك به ارتقاي جامعه ايثارگري به لحاظ شغلي، اجتماعي و معنوي را وظيفه بنياد دانست و بيان داشت: با پرداخت وام‌هاي اشتغال و پيگيري مداوم طرح‌هاي اشتغالزا سعي مي‌كنيم زمينه‌ساز فرصت‌هاي بهتر شغلي و اجتماعي و تقويت روحيه خودباوري در جامعه ايثارگري بوده و همواره به عنوان حامي در كنار آنان باشيم.
رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران به حل معضلات كميسيون پزشكي اشاره كرد و گفت: با رسيدگي دقيق، شفاف و استاندارد سازي پرونده‌ها بايد سعي براحقاق حقوق باشد و اين امر جز با تقويت ديد مثبت در ايثارگران نسبت به نتيجه كميسيون پزشكي، انتخاب پزشكان مشاور، متعهد و مورد اطمينان و همچنين سرعت در پاسخ دهي به متقاضيان ميسر نيست.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.56938s, 18q