آغاز مصرف موادمخدر قبل از کنکور برای شب‌بیداری/ریتالین مقدمه شیشه

۱۳۹۲/۰۵/۰۸ - ۱۴:۰۵ - کد خبر: 79321
سلامت نیوز : رئیس اداره پیشگیری، درمان و کاهش آسیب اعتیاد وزارت بهداشت، مصرف ریتالین در دانشجویان را مقدمه ای برای مصرف شیشه عنوان کرد و گفت:دانشجویانی که اقدام به مصرف ریتالین می کننداین سوء مصرف را قبل از کنکور اغاز می کنند.

فیروزه جعفری در گفت وگو با فارس گفت: از برنامه های وزارت بهداشت ورود به بحث پیشگیری از اعتیاد در میان دانشجویان است.

وی افزود:در برخی دانشجویان مصرف ریتالین مشاهده می شود که این موضوع می تواند مقدمه ای برای مصرف شیشه باشد. دانشجویان پس از ورود به دانشگاه و در اولین امتحاناتشان، برای آنکه بتوانند شب ها بیدار بمانند و انرژی بیشتری برای درس خواندن داشته باشند، ممکن است از سوی برخی به مصرف ریتالین تشویق شوند.

رییس اداره پیشگیری، درمان و کاهش آسیب اعتیاد وزارت بهداشت گفت: عوارضی مانند مشکلات سیستم عصبی و نورولوژیک، کاهش عملکرد یادگیری، تنبلی مغز، تمرکز کمتر از زمان پیش از مصرف ریتالین، مشکل یادآوری تا دوره قابل توجهی، دلهره، اضطراب، حملات حاد اضطرابی از سوی دانشجویان بعد از مصرف ریتالین گزارش شده است.

جعفری گفت:دانشجویانی که اقدام به مصرف ریتالین می کنند این سوء مصرف را قبل از کنکور آغاز می کنند و در محیط دانشگاه نیز به هنگام امتحانات اقدام به مصرف می کنند.

وی ادامه داد:ریتالین با تجویز روانپزشکان برای درمان کودکان بیش فعال انجام می شود اما مورد سوء استفاده برخی افراد بزرگسال می شود که این مصرف به استفاده از ماده مخدر شیشه منتهی می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.0187s, 18q