بروکلی،‌ شارژر سلول‌های‌ بدن

۱۳۹۲/۰۵/۰۹ - ۱۶:۳۶ - کد خبر: 79404
سلامت نیوز : متخصصان تغذیه و سلامت در مورد یکی از خواص اصلی کلم بروکلی اظهار داشتند این گیاه پرخاصیت به دلیل دارا بودن ترکیبات منحصربفرد، سلول‌های بدن را به فعالیت وامی‌دارد و انرژی مورد نیاز سلول‌ها را تامین می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ این متخصصان معتقدند نوعی ماده شیمیایی که تنها در این گیاه یافت می‌شود انرژی باتری‌های کوچک سلولی موسوم به میتوکندری‌ها را تامین می‌کند.

محققان موسسه تحقیقات غذایی «نورویچ» در انگلیس با بررسی نمونه خون تعدادی مرد و زن داوطلب قبل و بعد از مصرف کلم بروکلی دریافتند که مصرف این گیاه خوراکی باعث می‌شود واکنش‌های شیمیایی مختلف در درون باتری‌های سلولی بدن خیلی بهتر انجام شوند.

همچنین مصرف گیاه بروکلی می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی کمک کند.

«ریچارد میتن» از متخصصان اصلی در این مطالعه گفت: میتوکندری‌ها که به عنوان باتری‌های سلولی شناخته شده‌اند در انتقال انرژی به سلول‌های بدن نقش حیاتی ایفا می‌کنند و در صورتی که در کارآیی آنها خلل ایجاد شود به بسیاری از بیماری‌های دوره میانسالی منجر می‌شود.

با توجه به نتایج این مطالعه به افراد توصیه می‌شود که این گیاه مفید را به رژیم غذایی خود بیافزایند و آن را دو تا سه نوبت در هفته مصرف کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.47032s, 18q