تنش هاي روحي عامل بروز شب ادراري

۱۳۸۶/۰۷/۲۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7942
تنش هاي روحي عامل بروز شب ادراري
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري آلمان، روانشناسان مجمع روان درماني و روانپزشكي كودكان در آلمان والدين كودكاني كه شب ادراري دارند بايد صبور باشند و با صبر و حوصله با فرزند مبتلا به اين عارضه خود برخورد كنند.
بنابراين گزارش: به جاي سرزنش كردن اين كودكان بايد با آرامش با آنها برخورد كرد تا باعث بروز تنش هاي روحي بيشتر در آنها نشود.
اين گزارش مي افزايد: همزمان مي توان به كودك كمك كرد كه مسئوليت هايي را در رابطه با شب ادراري خود بپذيرد براي مثال رختخواب خود را جمع كرده و به تنهايي تميز كند، همچنين متخصصان تاكيد كردند در صورتيكه اقدامات ساده اي مانند دادن جايزه و تشويق كودك هنگام خشك بودن رختخواب و برخورد آرام با وي نتواند اين مشكل را برطرف كند بايد كودك را نزد روانپزشك برد.
براساس اين گزارش بسياري از كودكان داراي شب ادراري با دوران درماني هاي هدفدار و دارو درماني با موفقيت درمان مي شوند.
بنابراين گزارش و به گفته متخصصان تاثيرات عميق برخي حوادث در محيط زندگي كودك مانند جدايي والدين، فقدان نزديكان و يا تولد يك نوزاد جديد در خانه مي تواند عامل بروز شب ادراري در كودكان شود، شب ادراري در سنين كودكي بسيار شايع است.
يادآور مي شود: بر اساس تخمين متخصصان 10 درصد از كودكان هفت ساله و يك تا دو درصد از نوجوانان مبتلا به اين عارضه هستند و پسرها دو برابر بيشتر از دخترها به اين عارضه مبتلا مي شوند
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.61267s, 19q