اختصاص تنها یک میلیارد تومان بودجه برای توسعه طب سنتی

۱۳۹۲/۰۵/۱۰ - ۱۳:۵۶ - کد خبر: 79457

سلامت نیوز : معاون طب سنتی وزارت بهداشت گفت: در سال جاری تنها یک میلیارد تومان بودجه برای توسعه طب سنتی در کل کشور اختصاص داده شده است.

دکتر محمود خدادوست در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در سال جاری تنها یک میلیارد تومان در حوزه طب سنتی برای کل کشور اختصاص یافته است، گفت: گسترش طب سنتی با این یک میلیارد تومان در کل کشور بسیار غیرمعقول است.

وی ادامه داد: اگرچه دستورهای جداگانه‌ای را از معاون اول رییس جمهور برای تقویت بودجه گرفته‌ایم، اما متاسفانه به دلیل محدودیت اعتباری که دولت دارد، معاونت وزارت راهبردی هنوز نسبت به تخصیص بودجه مصوب اقدام نکرده است.

خدادوست تصریح کرد: اگر برای گسترش طب سنتی در کشور فقط همین یک میلیارد تومان اختصاص یابد قطعا اجرای برنامه‌ها در این زمینه با مشکل مواجه می‌شود.

وی افزود: با توجه به این که طب سنتی هم اکنون قدم‌های اولش را طی می‌کند جای درآمدزایی برای آن وجود ندارد و عزم جدی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی را می‌طلبد تا از ظرفیت‌های این رشته استفاده شود.

معاون طب سنتی وزارت بهداشت تاکید کرد: امیدواریم با استفاده از ظرفیت های موجود و ظرفیت دولت آینده و کمک‌هایی که از محل‌های دیگر صورت می‌گیرد توسعه طب سنتی متوقف نشود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.02434s, 18q