رییس انجمن خبر داد:

برگزاری کلاس‌های آموزشی برای بیماران در انجمن آلزایمر ایران

۱۳۹۲/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۲ - کد خبر: 79485
سلامت نیوز: رییس انجمن آلزایمر ایران از برگزاری کلاس‌های آموزشی برای بیماران مبتلا به آلزایمر و خانواده‌هایشان در این انجمن خبر داد.

دکتر معصومه صالحی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: فراموشی‌ها به خصوص در سنین سالمندی از بروز آلزایمر خبر می‌دهد و افرادی که دچار این فراموشی‌ها شده‌اند می‌توانند به انجمن آلزایمر ایران مراجعه کنند تا آزمون‌های مرتبط با شخصیت، حافظه و افسردگی از آنان گرفته شود.

وی ادامه داد: در صورتی که نتایج آزمون‌ها، آلزایمر را تایید کند بیمار به پزشک متخصص برای انجام آزمایشات کلینیکی و پاراکلینیکی ارجاع داده می‌شود.

صالحی افزود: پزشک متخصص اعصاب و روان با مشاهده علائم اختلال عملکرد، رفتار و شخصیت آزمایش دقیق سی‌تی اسکن و آزمایش مایع نخاع تجویز می‌کند اما تشخیص قطعی بیماری آلزایمر با این آزمایشات نیز امکان‌پذیر نیست و تنها پس از مرگ با قطعیت مشخص می شود.

رییس انجمن آلزایمر ایران ضمن تاکید بر نقش آموزش برای بیماران آلزایمری و خانواده آن‌ها، گفت: انجمن آلزایمر ایران علاوه بر انجام آزمون‌های تشخیص بیماری اقدام به برگزاری کلاس‌های حمایتی و آموزش برای بیماران و خانواده‌ها به صورت گروهی اقدام کرده است که از آسیب رساندن بیماران به خودشان جلوگیری می‌کند.

صالحی افزود: این کارگاه‌های گروهی در شش هفته و شامل کلاس‌های توانبخشی برای بیماران و نکات نگهداری از بیمار برای خانواده تشکیل می‌شود.

وی آموزش مراقبت در این بیماری را بسیار با اهمیت دانست و اظهار کرد: علاوه بر کلاس‌های آموزشی که در انجمن آلزایمر ایران برگزار می‌شود، جزوات آموزشی نیز برای دسترسی مخاطبان به پایگاه اینترنتی این انجمن به آدرس www.iranalz.ir قرار دارد که در آموزش به بیماران و خانواده برای زندگی بهتر نقش زیادی دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.37992s, 18q