آغاز تولید 41 قلم محصول دارویی با حضور رحیمی

۱۳۹۲/۰۵/۱۲ - ۱۵:۲۵ - کد خبر: 79585

سلامت نیوز : با حضور معاون اول رییس‌جمهور فرآیند تولید 41 قلم محصول دارویی در شرکت کارخانجات داروپخش آغاز شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ محمدرضا رحیمی ظهر ‌امروز (شنبه) با حضور در شرکت کارخانجات داروپخش، بیش از 10 قلم محصول دارویی حاجب را رونمایی کرد و همزمان با این افتتاح ، در مجموع روند تولید 41 قلم محصول دارویی در این شرکت آغاز شد.

این 10 قلم دارو مربوط به پروژه احداث بخش ویال است که شامل مواد حاجب رادیوگرافی، داروهای درمان ناباروری، داروهای ضد انعقاد خون، داروهای ضد رفلاکس معده، داروهای بیوتکنولوژی، داروهای ضد التهابی استروئیدی، محرک سیستم ایمنی و هورمون رشد است.

بخش ویال به تولید انواع فرآورده های تزریقی بصورت ویال های تک دوز و چند دوز می پردازد که از نظر اصول استاندارد داروسازی (جی ام پی) جزو پیچیده‌ترین و حساس‌ترین بخشهای صنعت داروست. این بخش به عنوان یک زیرساخت تکنولوژیک پیشرفته در شرکت کارخانجات داروپخش با آخرین متدهای علمی ساخته شده که به تولید 41 نوع محصول دارویی خواهد پرداخت.

معاون اول رییس‌جمهور همچنین به همراه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل شرکت کارخانجات داروپخش از بخشهای مختلف خط تولید داروهای بخش ویال بازدید کرد و درجریان جزئیات این پروژه قرار گرفت.

رحیمی همچنین بخش تولید انسولین در شرکت کارخانجات داروپخش را نیز افتتاح کرد و از بخشهای مختلف آن بازدید بعمل آورد.

معاون اول رییس‌جمهور در این مراسم با بیان اینکه "تولید داروهای ویژه و تحت انحصار توسط دانشمندان کشورمان، نشان‌دهنده حمایت‌های فراوان دولت از صنعت دارویی است"، گفت: تولید داروها و افتخارآفرینی در دیگر بخش‌ها، نویدبخش و موجب غرور و سربلندی برای ملت ایران است.

رحیمی با تقدیر از همه کارکنان و دست‌اندرکاران این بخش پراهمیت، خاطرنشان کرد: این نوع کارها و دستآوردها از آن جهت که در شرایط فشار و تحریم هستیم، بسیار شادی آفرین و موجب شعف و خرسندی است.

وی علت اصلی تحریم ها را نوآوری و پیشرفتهای گسترده علمی ملت ایران عنوان کرد و افزود: کشورهایی که خودشان بمب های هسته ای ساخته اند، ملت ایران را که هیچگاه بدنبال استفاده نظامی از انرژی هسته ای نبوده، تحریم کرده اند اما این تنها یک بهانه است و نگرانی اصلی آنان از شگفتی آفرینی و توسعه علمی دانشمندان ماست.

رحیمی افزود: امروز دانشمندان عرصه صنعت دارویی کشور توانسته اند بیش از 96 درصد داروهای مورد نیاز کشور را تامین کنند که حدود 50 درصد از این میزان توسط شرکت داروپخش تولید و در اختیار مردم قرار می گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.56348s, 19q