امكان درمان بيماري‌هاي شديد اعصاب و روان با تكنيك‌هاي QEET و TMS در كشور فراهم شد

۱۳۸۶/۰۷/۲۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7961
امكان درمان بيماري‌هاي شديد اعصاب و روان با تكنيك‌هاي QEET و TMS در كشور فراهم شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر رستمي، دبير علمي همايش اين اظهار داشت: QEEG,TMS يعني نوار مغزي كه توسط كامپيوتر صورت گرفته و شخص با جمعيت نرمال مقايسه مي‌شود و تفاوت عملكرد مغز و افزاد بيمار و نرمال قابل بررسي و نمايش تصويري است كه مي‌توانيم در آينده‌اي براي درمان بيماران اعصاب و روان از اين تكنولوژي استفاده كنيم.


به گفته وي، دستگاه TMS با تحريك مغناطيسي مغز، بيماري‌هايي را كه توسط دارو و يا تجهيزات موجود روانشناسي درمان نمي‌شود برطرف مي‌كند.


عضو هيات علمي دانشگاه تهران خاطرنشان كرد: افسردگي‌هاي مقاوم به درمان و بيماري اسكيزوفرني مزمن توسط دستگاه TMS درمان مي‌شود.


وي با بيان اين كه در حال حاضر براي درمان دانش آموزاني كه اختلال در يادگيري دارند از داروي ريتالين كه داراي محرك بوده و مغز را فعال مي‌كند، استفاده مي‌شود، اين دارو را اعتيادآور خواند و گفت: درمان توسط نوروفيدبك نتايجي مشابه داروي ريتالين دارد با اين تفاوت كه بيمار تا زماني كه از دارو استفاده مي‌كند اثر و نتيجه مطلوب را دريافت مي‌كند در صورتي كه در درمان توسط نوروفيدبك با پايان جلسات بيمار به طور كامل درمان مي‌شود.


به گزارش دبيرخانه همايش، رستمي يادآور شد: يكي از اختلالاتي كه در آموزش و پرورش به صورت جدي مي‌توان به آن پرداخت اختلالات يادگيري يا همان بيماري LD است كه با استفاده از روشي درماني نوروفيدبك به طور مطلوب برطرف مي‌شود.


عضو هيات علمي دانشگاه تهران اظهار داشت يكي از كاربردهاي جدي دستگاه نوروفيدبك تشخيص آسيب مغزي توسط نوار مغزي با درصد اطمينان 90 مي‌باشد و ديگر كاربرد آن در حوزه شناسايي افرادي است كه زمينه انجام جرم و يا امكان جرم مجدد را دارند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
شیخ اکبری
با توجه به نتایج تحقیقات و محرز شدن تاثیر مثبت نوروفیدبک خواهشمندم مسئولین محترم امر بهداشت روان و جسم در زمینه تهیه دستگاه در داخل کشور عزیزمان تدابیر لازم فراهم آورندچرا که به عنوان یک درمانگر نیاز مراجعین با مشکلات متعدد به این شیوه درمانی را لمس می کنم. خواهشمندم در صورت تحقق این امر مهم و یا امکان تهیه دستگاه نوروفیدبک در حال حاضر و یا در آینده ، به آدرس الکترونیکی اینجانب اطلاع رسانی فرمائید. سپاسگزارم.شیخ اکبری کارشناس ارشد روان شناسی بالینی.
ليلا
من مدت 15 سال است كه از بيخوابي شديد رنج ميبرم ودرمانهاي شيميايي نتيجه بخش نبوده است وبا خوردن داروهاي خواب اور به حالتي شبيه خلسه عميق ميروم وسالهاي طولاني است از خواب طبيعي محروم هستم ايا اين روش جديد براي من موثراست واگر موثر است به كجا وبه چه كسي مراجعه كنم تشكر ميكنم جواب من را زود بدهيد
مژگان
جدیدترین مقالات وتحقیقات را راجع به نوروفیذبک از کجا تهیه کنم و ایا ذر ایران مرکز معتبری برای اینکار وجوذ ذارد؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنیذ
فیروزکیانی
من مدت 26سال است ازداروهای ضدافسردگی استفاده می کنم ولی متاسفانه نتیجه نگرفته ام آیاامکان داردبعنوان آزمایش ازاین روش جدیدبهره بگیرم کی وکجابایدمراجعه کنم لطفا زودترجوابم رابدهید
1.53983s, 22q