مشکلات کلیه را با کمردرد اشتباه نگیرید

۱۳۹۲/۰۵/۱۳ - ۱۶:۲۳ - کد خبر: 79668

سلامت نیوز : یک اورلوژیست گفت: اشتباه گرفتن درد کمر و کلیه، یک اشتباه رایج است که با انجام حرکات فیزیکی به راحتی قابل تشخیص است.

دکتر مجید قاسمی‌ زرگانی در گفت‌وگو با (ایسنا) ، اظهار کرد: محل برخورد پشت، ستون مهره‌ها و دنده آخر یعنی دنده دوازدهم جایی است که کلیه در آن قرار می‌گیرد از طرفی این نقطه محل بروز دردهای کمری نیز محسوب می‌شود و از این رو بسیاری از افراد، مشکلات کلیوی را با مشکلات مفصلی اشتباه می‌گیرند.

وی راه تشخیص دردهای کمری و کلیوی را انجام حرکات فیزیکی دانست و تصریح کرد: حرکات فیزیکی، تشدید‌ کننده دردهای کمری هستند در حالی که ورزش یا حرکاتی مانند خم شدن تاثیری بر دردهای کلیوی نخواهد داشت.

قاسمی زرگانی افزود: هرچند گرم کردن بدن از طریق نرمش کمی درد کلیه را بهبود می‌بخشد ولی تفاوت اثربخشی آن نسبت به دردهای کمر قابل تشخیص است.

این اورلوژیست ادامه داد: تاثیر سرما و گرما بر میزان درد عامل دیگری برای تشخیص درست سرمنشا درد است. افرادی که از دردهای استخوانی یا مفصلی رنج می‌برند در صورت قرار گرفتن در معرض باد کولر، دچار درد شدیدی می‌شوند در حالی که این عوامل بر روی دردهای کلیوی بی‌تاثیر است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.13016s, 18q